Набирають обертів протести в США

  Набирають обертів протести в США. Люди виступають проти економічної політики уряду. До протестувальників Нью-Йорка, де вже кілька тижнів поспіль не вщухають демонстрації, приєдналися маніфестанти з Вашингтона, Лос-Анджелеса та Бостона. Тисячі людей - вимагають від влади звернути увагу на соціальні та фінансові проблеми громадян, а не лише на інтереси великих корпорацій.

  "Примусьте корпорації платити", "Навіть Господь ненавидить Уолл-Стріт!" - під такими гаслами виходять на акції протесту усе більше мешканців США.  До нью-йоркських протестувальників приєдналися люди з Бостона, Лос-Анджелеса та Вашингтона. На вулицях цих міст - тисячі американців вимагали від влади - справедливої економічної політики.

  Емма Бі, протестувальниця: "Під загрозою зараз те, що американці вважали своїм невід`ємним правом: можливість мати гарну роботу, медичне обслуговування, освіту. Усе це останнім часом фактично стало привілеями, якими можуть скористатися лише заможні люди".

  Протестують студенти колледжів, медики, офісні працівники. До них- приєдналися кілька впливових профспілок. Демонстранти обурюються: як у часи фінансової кризи, так і зараз, в пост-кризовий період - уряд турбується здебільшого про проблеми великих корпорацій і не переймається бідами простих людей. Щоби поповнити держскарбницю - влада готова знижувати витрати на пенсії, допомоги по безробіттю і медицину. А інтереси банкірів та біржовиків - захищає за будь-яку ціну. 

  Фокс Джеймс, протестувальник: "У школі нас вчили, що в нашій країні - народна влада для народу. Сьогодні все виглядає так, ніби це -народна влада для багатіїв. Корпорації, банки, фонди - просто купують потрібні їм  рішення уряду. Банкіри платять менше податків, ніж їхні секретарки. Так продовжуватися не може!"

  Перші акції протесту під назвою "Захопи Уолл-Стріт" - спалахнули у Нью-Йорку ще в середині вересня. Частина манфіестантів - облаштувала наметове містечко у кількох кварталах від Нью-Йоркської біржі. Інші - ледь не щодня виходять на демонстрації. Відступати протестувальники не збираються.  

  Протестуючий: "Наш рух - лише набирає обертів. Сам факт, що за кілька тижнів акції протесту охопили цілу низку великих американських міст - свідчить про те, що гасла демонстрантів - підтримують мільйони людей. І усі вони готові боротися за свої інтереси. Гадаю, що певний ефект від наших виступів - уже є: можновладці помітили незадоволення людей, і їх це турбує".

  Влада країни визнала: вимоги демонстрантів - обгрунтовані та справедливі. Урядовці намагаються залагодити конфлікт. Втім, жодних конкретних кроків - поки не запропонували.

  Олена Хоменко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Шкільний автобус зірвався в ущелину в Перу
  Наступний матеріал
  В Іспанії протестують студенти
  Теги: