На Землі офіційно оголошено пандемію свинячого грипу (репортаж)

  На планеті Земля офіційно оголошено пандемію свинячого грипу. Про це на спеціальній прес-конференції після екстреної наради у Женеві заявила голова Всесвітньої організації охорони здоровья Маргарет Чан. Це - перша пандемія за останні 40 років і перша у XXI сторіччі.

  Термінові консультації розпочали після раптового збільшення кількості недужих у Австралії. Протягом тижня там виявили 900 випадків зараження вірусом H1N1. Спалах захворюваності зафіксували і у Німеччині. Там занедужали одразу 30 учнів японської школи.

  ***

  Уперше в Європі занедужали на свинячий грип одразу три десятки людей, що перебували у тісному контакті. Це - учні японської школи міста Дюсельдорф. Першим захворів шестирічний хлопчик, який нещодавно відпочивав на Мальті. Припускають, що він міг підхопити вірус в аеропорту. Потім - занедужали старші учні, переважно 12-річні. Стан двох із них - тяжкий. Решта - вдома на карантині. Школу закрили до наступного тижня.  Зачиняють навчальні заклади і у Гонконгу. В одній із тамтешніх шкіл захворіли одразу 12 учнів. Причому щонайменше одна дівчина не виїжджала за межі міста.

  Дональд Цанг, губернатор Гонконгу: "Ми вживаємо таких заходів: від завтрашнього дня на два тижні зачиняємо усі молодші школи, садочки та інші дитячі заклади".

  Анна Ган, школярка: "Я трошки непокоюся. Звісно, я і сама боюся захворіти і що занедужає хтось із друзів".

  На Філіппінах упродовж четверга підтвердили півтора десятка нових випадків H1N1. Усі пацієнти - діти та підлітки. І хоча недуга не набрала гострої форми, влада Маніли все ж оголосила карантин у 6 школах.

  Перший випадок свинячого грипу підтвердили у четвер у Палестинській Автономії, там також занедужала дитина - хлопчик 4-х років, який мешкає у Віфлеємі.

  Фатхі Абу-Моглі, міністр охорони здоров`я Палестинської автономії: "Маленька дитина приїхала зі Сполучених Штатів і у неї виявили грип. Аналізи показали, що це - вірус H1N1. Ми почали належне лікування і вжили усіх заходів, щоби унеможливити поширення хвороби. Нині дитина перебуває удома, проте - під нашим пильним наглядом".

  Загалом, за даними ВООЗ, у світі виявили понад 27 з половиною тисяч випадків свинячого грипу. Хвороба охопила 74 країни і забрала 141 життя. Передостанній ступінь небезпеки недуги оголосили більше місяця тому. Шостий рівень - пандемія - означає, що вірус стрімко шириться світом, хоча не обов`язково спричиняє багато смертей. Штаму H1N1 далеко до гонконзького грипу, який 40 років тому забрав близько мільйона життів.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.63Мб)
  Попередній матеріал
  Черномирдіна звільнили з посади посла Росії в Україні
  Наступний матеріал
  Ексклюзивне інтерв`ю Ю.Тимошенко "5 каналу"
  Теги:
  Loading...