На виставці в Китаї презентували найновіші розробки в царині туалетів

  Прогрес - до кожного будинку. Світові виробники змагаються у створенні високотехнологічних та екологічних ... туалетів. Досягнення продемонстрували на щорічній виставці сантехнічних виробів. Сучасні унітази - економлять воду, не потребують електроенергії та незабаром перероблятимуть відходи у добрива та пальне.

  Не натиснув кнопку зливу - не зможеш вийти з кабінки. Таке просте рішення пропонує 16-річна школярка - одна з переможниць цьогорічного конкурсу сантехнічних винаходів. Вона запевняє: реалізувати її ідею нескладно, а громадські вбиральні - стануть чистішими. Ще одна новинка - унітази, яким для зливу потрібно на 40 відсотків менше води.

  Цзі Цзюфань, винахідник: "Щоби зекономити воду, я застосував пристрій, який підвищує тиск у бачку з водою".

  Найбільшу цікавість у відвідувачів викликали технічні новинки та вбиральні, які не забруднюють довкілля. Наприклад - мобільні вакуумні туалети. Конструкція збирається за 20 хвилин, працює - від сонячних батарей, і може використовуватися 600 разів. 

  Чен Цзяоїнь, член експертної комісії: "Багато винаходів, які представлені тут, орієнтуються на використання сонячної енергії та економію води. Я упевнений, нові розробки - покращать якість вбиралень в усьому світі".

  Більшість новинок, представлених на виставці - поки що експериментальні. Але втілити задуми винахідників виробники планують якнайшвидше. Долучилася до туалетних розробок найбагатша людина світу, Біл Гейтс. Він виділив мільйонні кошти на дослідження в галузі переробки відходів життєдіяльності. Їхня мета - створити туалет, якому не потрібна вода.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд заборонив екскурсії у Чорнобильську зону
  Наступний матеріал
  У низці країн Південної Америки пройшли масові акції протесту студентів
  Теги: