На виноробів Східної Європи чекають скрутні часи [репортаж, відео]

  Скрута чекає на виноробів Східної Європи через низькі цьогорічні врожаї винограду. Партії молодого вина, що надійдуть у продаж на початку листопада - рекордно низькі у порівнянні з минулими роками.

  Свято молодого вина у листопаді  для виноробів Східної Європи навряд чи буде радісним. У Словаччині цьогорічний врожай винограду - рекордно низький. Виробники скаржаться: через дуже вологу весну і вкрай спекотне літо загинула майже половина лози.

  Схожа ситуація - і в Чехії. Щоби не збанкрутувати, частині чеських виноробів доведеться закупити сировину в Угорщині, де ситуація з врожаєм дещо краща. Власники винокурень йдуть на цей крок з неохотою: вважають, що важливо виробляти напій саме з місцевої лози, аби зберегти чистоту відомих моравських вин.

  Через неврожай вина Чехії та Словаччини подорожчають приблизно на 10 відсотків - підрахували експерти.  А тим часом у країнах Східної Європи, які не є членами ЄС - виноробство бурхливо розвивається. У Сербії, наприклад, виноградною лозою засаджують по 5 тисяч гектарів на рік, а обсяг продукції місцевих винокурень зростає щороку вдвічі.

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  На Таймс-Сквер у Нью-Йорку влаштували родео
  Наступний матеріал
  100 українців з судна-банкрута "Делфін Вояжер" повернулися додому
  Теги: