На вимушені канікули пішли школярі Естонії

  На вимушені канікули пішли школярі Естонії. Учителі оголосили триденний страйк. вони вимагають підвищення зарплат на двадцять відсотків. Цю акцію - уже назвали однією з найбільших в державі за останні шістдесят років.

  На роботу не вийшли - майже шістнадцять тисяч освітян. Близько чотирьох тисяч з них - зібралися на протест у центрі Таллінна. У середньому - учителі отримують від шестисот до восьмисот євро на місяць. І це - нижче середніх показників. Крім того, Естонія чи не найкраще з держав ЄС пережила глобальну кризу, а торік - приєдналася до Єврозони. Усе це, на думку страйкарів - є достатньою підставою підвищити платню. Сьогодні до учителів обіцяють приєднатися транспортники і на добу призупинити  свою роботу.

  Свен Роднік, президент профспілки освітян Естонії: "Нас не влаштовує зарплата у сімсот євро на місяць, яку ми повинні отримувати з першого січня наступного року. Адже за даними міністерства фінансів, середня платня в Естонії на той час буде понад дев’ятсот євро. Між сімсот і дев’ятсот - велика різниця. І я кажу це, бо вчителі - висококваліфіковані фахівці, а не просто заробітчани".

  Яаак Аавіксо, міністр освіти Естонії: "Вимоги це одне, можливості - друге, а компроміс - узагалі третє. На даний час ані наша держава, ані міністерство освіти не мають більших коштів.  Наступного року побачимо - як розвиватиметься економіка і в Естонії, і у Європі, і у світі.  Є великі ризики, ось чому ми не можемо пообіцяти більшого, аніж кажемо зараз".

  Попередній матеріал
  Українці ніколи не отримають усі втрачені після розпаду СРСР заощадження
  Наступний матеріал
  Перегони слонів влаштували в Індії
  Теги: