5.ua

На сході Лівії сепаратисти захопили нафтові термінали

  Нафтові термінали на сході Лівії захопили сепаратисти. Самопроголошений уряд регіону Киренаїка заявив, що створює власну нафтову компанію на базі кількох портових терміналів і планує продавати за кордон нафту-сирець.

  Надалі планує створення власного центробанку. Лівійська влада відреагувала ультиматумом. Прем’єр-міністр держави Алі Зейтан закликав сепаратистів за десять днів звільнити термінали і полишити танкери, що належать національній нафтовій корпорації Лівії і є джерелом прибутку у держскарбницю. Інакше пообіцяв вжити рішучих заходів проти автономії. Втім, яких саме не уточнив. Нагадаємо, сепаратистські настрої у багатому на природні ресурси регіоні Киренаїка посилилися після падіння режиму Каддафі, два роки тому. Минулого місяця у регіоні оголосили про створення власного уряду.

  Алі Зідан, прем’єр-міністр Лівії: «Бюджет держави базується на надходженнях від продажу нафти. Через дії протестувальників на сході країни - вже наступного місяця ми можемо недоотримати прибутків. Влада дає сепаратистам до десяти днів, щоби звільнити нафтові термінали. Інакше ми будемо вимушені вжити необхідних заходів».

  Попередній матеріал
  Московський суд виніс вирок у справі про теракт в аеропорту «Домодєдово»
  Наступний матеріал
  Навіщо МВС дитячі відбитки пальців? [відео]
  Теги:
  Loading...