На сесії ради ООН засудили застосування сили урядом Лівії

  Ситуацію у Лівії у ці хвилини обговорюють міністри закордонних справ різних країн на сесії ради ООН з прав людини у Женеві. Серед головних тем - гуманітарна криза у країні. Вона розгортається на тлі масових заворушень проти режиму Каддафі.

  Економічний тиск на Каддафі з боку світової спільноти. На шістнадцятій сесії ради ООН з прав людини у Женеві  міністри закордонних справ різних країн різко засудили Каддафі за надмірне застосування сили та пропонують на два місяці запровадити мораторій на фінансові операції з Лівією.

  Сергій Лавров, голова МЗС Росіїської Федерації: "Неприемлемо применение военной силы против гражданского населения, как это произошло в Ливии, где погибли сотни мирных жителей. Россия осуждает подобное насилие, требует его немедленного прекращения и соблюдения международного гуманитарного права".

  Напередодні Рада безпеки ООН одностайно ухвалила резолюцію, яка забороняє Каддафі та його родині поїздки за кордон, заморожує їхні активи, а також запроваджує ембарго на постачання зброї до країни.

  Мусса Ібрахім, речник уряду Лівії: "На чому базувалася Рада безпеки, коли ухвалювала санкції, чому вони не приїхали і самі не побачили, що відбувається? Вони спиралися лише на матеріали мас-медіа. Як вони можуть вирішувати долю країни лише за відеоматеріалами? Чи може хтось засуджувати будь-яке місто у Європі чи штат в Америці?"

  Тим часом Муаммар Каддафі дедалі більше втрачає контроль над країною. Слідом за східними містами на бік повстанців поступово переходить захід. Зокрема, місто Ез-Завія, яке розташоване за сорок п`ять кілометрів від столиці. Напередодні тут точилися запеклі бої. Тепер цю територію контролює опозиція. Звідси, найближчим часом  повстанці планують йти на Триполі, яке поки що під владою Каддафі і пильно охороняється армією.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Очільниця МЗС Франції пішла у відставку
  Наступний матеріал
  Марки до Євро-2012 прикрасять малюнки школярів з Житомирщини
  Теги:
  Loading...