На саміті ЄС вирішили допомогти Ірландії

  Сто мільярдів євро на порятунок Ірландії. Позику на три роки Дубліну нададуть Євросоюз, Велика Британія та Швеція. Ірландія опинилися на межі дефолту після світової кризи. Фінансову допомогу країні нададуть, якщо вона скоротить дефіцит бюджету. А отже ірландцям доведеться затягти паски ще дужче.

  Ще минулого тижня влада Ірландії переконувала, що самотужки впорається з економічними проблемами. Проте у неділю прем`єр-міністр звернувся до народу з сенсаційною заявою - країна вдалася до екстрених заходів і попросила багатомільярдний кредит у Євросоюзу. Брюссель відгукнувся і пообіцяв дати близько дев`яноста мільярдів євро. Ще десять мільярдів готові виділити Велика Британія та Швеція, які не входять до єврозони.  

  Брайан Коуен, прем`єр-міністр Ірландії: "Я хочу запевнити ірладнців, що ми діємо в національних інтересах. Так, влада попросила фінансової допомоги у Євросоюзу. Ми отримали згоду, відтак починається формальний процес переговорів. Допомогу нам нададуть, щойно ми представимо програму економії, яку будемо узгоджувати з Єврокомісією, та європейським Центробанком".

  Джордж Осборн, канцлер казначейства Великої Британії: "Наша країна допоможе Ірландії. Адже саме так мають поводитися сусіди. Це не в наших інтересах, коли країна, що межує з нами, має такі економічні проблеми".

  Позику нададуть на три роки. Гроші здебільшого витратять на підтримку ірландських банків. Щоправда, багатомільярдний кредит Дублін отримає лише в обмін на програму жорсткої економії, яка могла б зменшити дефіцит бюджету. Серед непопулярних заходів, що зачеплять простих ірландців, - підвищення податків. Люди готуються до протестів. Але єврочиновники переконують -  Ірландію треба рятувати заради стабільності усієї єврозони.    

  Жан Ассельборн, міністр закордонних справ Люксембургу: "Бюджетний дефіцит Ірландії - більше тридцяти відсотків. І звичайно наше рішення продиктоване політичною солідарністю з Ірландією та громадянами цієї країни, яким зараз дуже складно долати наслідки кризи. Так само, як і грекам".

  Тринідад Хіменес, міністр закордонних справ Іспанії: "Це дуже добра новина. Вона свідчить про те, що спрацювала європейська солідарність. Очевидним є і те, що євро стабілізується завдяки такому рішенню".

  Новина про порятунок Ірландії і справді пожвавила євро. Курс  валюти зріс, а європейські акції піднялися у ціні.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кількість жертв епідемії холери на Гаїті сягнула 1250 осіб
  Наступний матеріал
  Нігерійські пірати напали на російський танкер
  Теги: