На саміті у Женеві обговорять ситуацію в Лівії

  Ситуацію у Лівії обговорять сьогодні на саміті у Женеві. Туди з`їжджаються міністри закордонних справ країн світу. Головна тема зустрічі - гуманітарна криза у країні. Вона розгортається на тлі масових акцій протесту і кривавих сутичок із захисниками режиму Каддафі.

  Масові гуляння у  Ез-Завії. Після тривалих сутичок повстанців із військами, лояльними до режиму Каддафі, влада у цьому західному місті перейшла до опозиції.

  Опозиціонер: "Ез-Завія з нами. Тутешні люди проти Каддафі".

  Юсеф Муссаб, лікар: "Я тут уже три дні. Дуже багато поранених. Тільки в нашій лікарні загинуло двадцять чотири людини. Нам бракує медиків".

  Ез-Завія розташоване всього за сорок п`ять кілометрів від столиці. Звідси повстанці планують йти на Триполі, яке поки що контролюєтться Каддафі і пильно охороняється армією. Над столицею літають гелікоптери. Північно-східна частина країни майже повністю у руках повстанців. У місті Аль-Байда опозиціонери показали італійським журналістам один із будинків Каддафі.

  Альфредо Маччі, журналіст: "Ви тільки поглянте, тут навіть був міні-зоопарк. Але найдивовижніша річ це те, що під землею тут чимало потаємних ходів. Справжній бункер".

  Де саме перебуває полковник - наразі невідомо. Французька преса припускає, що він переховується на військовій базі поблизу Триполі. Лівійський лідер час від часу з`являється у телеефірі, або телефоном коментує ситуацію у країні. Так, в інтерв`ю сербському телеканалу він вкотре підкреслив - нізащо не піде з посади і не полишить країни. А у заворушеннях звинуватив Аль-Каїду та іноземців, які хочуть повалити його режим. Усі санкції, запроваджені світовою спільнотою проти нього,  Каддафі називає незаконними. Напередодні Рада безпеки ООН одноголосно ухвалила резолюцію, яка забороняє Каддафі та його родині поїздки закордон, заморожує їхні активи, а також запроваджує ембарго на постачання зброї до країни.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Бразилії відбувся карнавал для тварин
  Наступний матеріал
  Українка виграла етап Кубка світу з фехтування у Лондоні
  Теги: