5.ua

На саміті у Вільнюсі парафували Угоди про асоціацію із Молдовою та Грузією [відео]

  На церемонії у залі був присутній й Віктор Янукович. До цього він  встиг провести зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. У планах українського чільника також і розмова з французьким президентом Франсуа Олландом. Європейські лідери вже висловили розчарування з  приводу підсумків багатомісячного діалогу з Києвом.

  Траян Бесеску, президент Румунії: «Дуже добре, що Молдова та Грузія роблять цей великий шлях уперед. І дуже прикро, що Україна зробила крок назад».

  Даля Грибаускайте, президент Литви: «Йдеться не про розчарування Європи. Гадаю, найбільше розчаровані - громадяни України. Бо їхня чинна влада обрала шлях, який веде державу у нікуди».

  Лідерка Литви додала, керівництву Євросоюзу напередодні не вдалося вмовитися українського президента підписати історичну угоду, він не дослухався до аргументів які переваги асоціація та вільна торгівля дали  іншим країнам. Також зі слів Грібаускайте Віктор Янукович намагався запропонувати тристоронні перемови за участю Росії, але представники ЄС ще раніше відкинули цю пропозицію. Єврокомісар же Кетрін Ештон вкотре запевнила, що ЄС сподівається на підписання Угоди про асоціацію з Україною і розраховує на прогрес у переговорах з цього питання.

  Попередній матеріал
  Львівський Євромайдан вже тиждень мітингує за євроінтеграцію України в ЄС [відео]
  Наступний матеріал
  ПР збирає своїх прихильників на Європейській площі
  Теги:
  Loading...