На саміті НАТО засуджують агресію Росії, але втручатися в конфлікт не будуть

  Засідання ради голів МЗС держав НАТО щодо України триває у Брюсселі. На ньому шукають шляхи подолання кризи на сході нашої країни. Учасники зустрічі вже визнали – Росія не виконує міжнародні зобов’язання, тому думають, чим тепер можуть зарадити Україні.


  Так багато, як сьогодні, про Україну в штаб-квартирі НАТО ще не говорили. Міністри закордонних справ Альянсу обурюються і засуджують агресію Росії, але втручатися в конфлікт – не будуть.

  Генсек НАТО Андерс фог Расмусен заявив: "Російська агресія проти України призвела до призупинки нашої практичної співпраці з Росією. І на жаль, поки ми не бачимо жодних ознак того, що Москва поважає свої міжнародні зобов’язання. Тож сьогодні ми переглянемо наші відносини з Російською федерацією і узгодимо подальшу стратегію. Як ми бачимо, в Україні Кремль веде війну нового, раніше невідомого типу. Ми повинні обговорити, як реагувати на виклики і загрози, які постають у зв’язку з цим. Водночас, ми узгодимо пакет довгострокової підтримки для України, який включатиме створення нових трастових фондів".

  Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр також не налаштований воювати: "Ви знаєте, що Україна – не член НАТО. Вочевидь, ми не можемо прямо робити щось військовими методами. Але це не є ознакою слабкості. Самі українці доволі скептично ставляться до такого способу вирішення цієї кризи".

  Але заплющувати очі на війну в Східній Європі – теж не збираються. Українцям будуть радити і допомагати грошима. "За останні двадцять років Україна не спромоглася побудувати правову державу, тож попереду багато роботи: розбудова правової системи, судів, боротьба з корупцією. Чимало українців не чекають від своїх політиків нічого доброго, бо увесь попередній досвід підказує їм, що люди йдуть у політику лише заради власного збагачення. Тож нинішній українській владі доведеться докласти зусиль, щоби народ знову повірив своїм політикам", – вважає голова МЗС Нідерландів Франс Тіммерманс.

  У НАТО вкотре наголошують – Київ має сам упоратися із загарбником. Як саме це буде робити – хочуть почути від самого чільника українського відомства закордонних справ. Втім, Павло Клімкін – принаймні, в розмові з журналістами – сказав тільки про те, що звітуватиме про мирний план Президента, і жодним словом – про план Б: "Ми послідовно працюємо і робимо все щодня, що можливо, для того щоб зробити припинення вогню сталим, і для того, щоб досягти деескалації ситуації в Донецькій і Луганській областях. Дуже дякую!"

  Інна Неродик, Віталій Кононов, Брюссель, Бельгія, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Терористи обстріляли із мінометів два блокпости сил АТО на Луганщині
  Наступний матеріал
  Україна виконує усі вимоги МВФ - Яценюк