На саміті голів МЗС країн ЄС обговорять питання санкцій щодо Сирії

  Санкції щодо Сирії - головна тема завтрашнього саміту у Брюсселі глав МЗС країн Євросоюзу. Застосування насильства проти сирійських демонстрантів вже обговорила Рада Безпеки ООН. Втім, резолюцію про початок розслідування подій у країні дипломатам ухвалити не вдалося. Проти проекту документу виступили Росія, Китай та Ліван.
  Тим часом, на вулицях міста Дераа знову стріляють. Уряд стягує до міста бронетехніку і кидає за грати антиурядових активістів. За даними правозахисників, усього за півтора місяці протестів тут загинули близько півтисячі людей. Уряд президента Башара Асада наголошує, що не чіпає мирних демонстрантів, а бореться з озброєними екстремістами. Між тим понад дві сотні членів провладної партії у Сирії подали у відставку на знак протесту проти репресій у країні.

  Марк Лайал Грант, посол Великої Британії в ООН: "Ті, хто винен у застосуванні насильства проти мирних сирійців, повинні нести відповідальність. Ми підтримуємо заклик генерального секретаря ООН про проведення незалежного прозорого і ефективного розслідування подій у країні".

  Башар Джаафарі, посол Сирії в ООН: "Немає жодної потреби формувати слідчу комісію ООН. Відповідні державні інституції нашої країни вже з`ясовують обставини, що призвели до загибелі людей. Пізніше ми оприлюднимо результати їхньої роботи".

  Попередній матеріал
  Турчинова викликали до ГПУ з приводу газових питань
  Наступний матеріал
  Число жертв стихії у США сягнуло 70 осіб
  Теги: