На саміті G-20 ухвалили спільний план дій

  Модернізація МВФ, війна безробіттю та перемир`я на полі бою валютних курсів. Про це домовилися лідери Двадцятки на саміті у Сеулі. Головний здобуток зустрічі - спільний план дій.

  Документ, зокрема передбачає значні пільги для отримання кредитів у МВФ як для країн з потужними економіками так і для тих, що розвиваються. На випадок повторної хвилі економічної кризи також є план.

  Медведєв обіймається із Саркозі, Меркель розмовляє з Обамою. Лідерів Двадцятки тяжко організувати і посадити на місця навіть голові зібрання - південнокорейському лідеру. Саміт розпочинається із запізненням на годину. Учасники всідаються за стіл в алфавітному порядку. А по обидва боки від господаря заходу - лідери країн, що вже проводили схожі зібрання - США, Канада, Велика Британія, а також Франція. Ця країна прийматиме саміт G-20 наступного року. Цього разу - на порядку денному глобальні питання економіки. Найболючіше серед усіх - так звана валютна війна.

  Лі Мен Бак, президент Південної Кореї: "Країни із резервними валютами, звичайно, можуть надрукувати гроші, але це може завдати неабиякої шкоди решті країн. Ми вже це відчували. Південна Корея, як і решта держав, перебувають у такій небезпеці. Пропонуємо запровадити такі заходи, які б пом`якшили негативний вплив".

  Валютна війна спалахнула ще у вересні. Сполучені Штати вирішили влити в свою економіку шістсот мільярдів доларів. Це - збентежило країни, що саме у цій валюті тримають свої запаси, бо додруковування доларів знецінить їхні накопичення. А отже - впадуть і курси місцевих валют. Додав занепокоєння на ринку і китайський юань. На думку Вашингтона, Пекін штучно стримує курс своєї грошової одиниці. Невиправдано дешевий юань значно збільшує прибутки від експорту, що дає змогу Китаю накопичувати свої золотовалютні резерви.   

  Барак Обама, президент США: "Ми вже говорили напередодні з Ху Цзінтао і домовилися - спрямувати усі зусилля на підтримання валютного балансу".

  Доки лідери Двадцятки переймаються економікою, їхні другі половини  розважаються. Вони вже встигли відвідати королівський палац Чанг Дук і насолодитися показом мод.

  Ганна Ільїних, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  ВС звернувся до КС з приводу обмеження своїх повноважень
  Наступний матеріал
  МЗС: моряки судна "BBC Orinoco" відбили напад піратів
  Теги: