Фото novayagazeta-ug.ru

На Радбезі ООН ініціативу Росії направити в Україну російську гуманітарну допомогу не підтримала жодна країна

  У ніч на середу у Нью-Йорку пройшло екстрене засідання Ради Безпеки ООН ініційоване Росією.

  Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін запропонував направити в Україну російську гуманітарну допомогу під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста, зазначає DW.

  У відповідь на це заступник постпреда США при ООН Розмарі Ді Карло звинуватила Москву в лицемірстві, підкресливши, що "насильство закінчиться в той день, коли Росія припинить надавати допомогу повстанцям".

  У свою чергу, тимчасово виконуючий обов'язки постпреда України при ООН Олександр Павличенко заявив, що в країні "немає гуманітарної кризи", і влада може впоратися з ситуацією.

  Під час голосування пропозицію Росії не підтримала жодна країна. Навіть представник Китаю, який традиційно виступає союзником Росії, зазначив лише, що необхідно "виявляти спокій і стриманість, йти на компроміс".

  "Парадоксально, що Росія скликає обговорення гуманітарної кризи, яку вона ж і створила, - заявив постпред Великобританії. -  Росія - архітектор насильства… Росія постачає сепаратистам зброю, вербує бойовиків… був прямий обстріл України з території РФ".

  Між тим, постпред Франції в ООН підкреслив, що бойовики на Сході України відмовляються потиснути руку, протягнуту Порошенком, а "ті, хто озброює злочинців, які тероризують населення, повинні понести відповідальність".

  Попередній матеріал
  Дві групи терористів обстріляли одна одну - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Терористи атакують позиції українських військ