На президентських виборах у Гондурасі переміг опозиціонер

  На президентських виборах у Гондурасі переміг опозиціонер. Кандидат від Національної партії -Порфіріо Лобо. Це перше голосування у країні, де влітку відбувся державний заколот. Тоді Гондурас залишив законний президент Мануель Селайя, а країну очолив спікер парламенту Роберто Мічелетті.

  Утім, жодного з них у списку претендентів на найвищу в країні посаду не було. П`ять місяців у Гондурасі тривала політична криза. Тимчасовий уряд цієї країни - не визнала частина місцевих жителів та світова спільнота. Деякі держави регіону обіцяють не  визнавати і результатів цього волевиявлення. Зокрема  представники Аргентини та Бразилії пояснили: такий крок означатиме, що вони підтримують незаконний уряд Гондурасу, це і створить небезпечний прецедент для регіону. У Південній Америці бояться поширення хвилі державних заколотів, як в середині двадцятого століття. Натомість у США голосування можуть визнати, якщо міжнародні спостерігачі вирішать, що виборчий процес був вільним та чесним.

  Роберто Мічелетті, тимчасовий президент Гондурасу: "Ті країни, які ігнорують ці вибори, мають замислитися. Адже гондурасці у мирний спосіб вирішують свої проблеми. Дякувати Богу, явка була високою". 

  Попередній матеріал
  Ще два українці стали бранцями сомалійських піратів
  Наступний матеріал
  Нові правила в`їзду до Велику Британію
  Теги: