5.ua

На Піренеях страйкують транспортники [відео]

  Страйк транспортників на Піренеях. У Португалії на роботу не вийшли працівники лісабонського метро. А в Іспанії зупинився рух потягів державної залізниці.

  Утретє за останні чотири дні, страйк змінює маршрути подорожей для пасажирів іспанської залізниці. Працівники головного залізничного перевізника - державної компанії Ренфе - оголосили добовий страйк проти планів уряду реформувати підприємство з можливістю приватизації. Про заплановану реструктуризацію залізниці у липні оголосила міністр розвитку Іспанії Ана Пастор. У владі сподіваються, що зміни зупинять ріст боргів і без того збиткового підприємства. За останній рік робота Ренфе з двома дрібнішими державними залізничними компаніями коштувала державі майже пів мільярда євро, а загальний об'єм збитків сягнув уже 21 мільярд євро. Та перспектива змін непокоїть 14 тисяч працівників залізниці. Вони побоюються, що після реструктуризації буде приватизація і, як наслідок, можливі масові звільнення. Та пасажири не розуміють: чого із понеділка не можуть вчасно дістатися на робоче місце.

  Ґабріела, пасажирка: «Який жах, ми намагаємося потрапити на роботу, але спізнюємося, бо немає потягів. Тепер треба йти шукати автобус».

  Тим часом у столиці сусідньої Португалії страйкують працівники метро. Їх так само, як і іспанців, лякає перспектива приватизації підземки.

  Марія, пасажирка: «Це неприпустимо, уже другий страйк за 2 тижні. Пороми також не працюють між першою і шостою вечора, а ми мусимо чекати. Так не можна робити!»

  Рікардо, пасажир: «Я не погоджуюся зі страйком, бо страждають люди, яким потрібен транспорт і які за нього заплатили, але активісти певно мають свої аргументи».

  Захистити індустрію громадського транспорту та убезпечити себе від крадіжки зарплат та пенсій - отак пояснюють причини страйку у профспілці працівників метро.

  Сільва Маркес, представник профспілки працівників метро: «Ухвалений урядом бюджет на наступний рік містить такі норми, на які ми не можемо погодитися. Останні три роки ми погано живемо, а наступного року стане ще гірше, бо влада ще більше урізає фінансування, поглиблюють хистке становище і ми не знаємо, як жити далі».

  Страйк працівників лісабонської підземки завершиться опівночі. Однак параліч метро не змінює намірів влади - приватизувати підземку столиці та міста Порто. Це частина умов отримання кредиту від ЄС та МВФ, виділення якого узгодили ще 2011-му році.

  Мирослава Пеца, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Кенії демонстранти вимагали справедливого покарання для винних у груповому зґвалтуванні
  Наступний матеріал
  Святкування 70-річниці з дня визволення Києва коштуватиме 7 млн гривень [відео]