На переговори зі студентами пішла чилійська влада

  На переговори зі студентами пішла чилійська влада. Тема дискусії - вимога дешевшої і якіснішої освіти. Обговоренню цих проблем - передували кілька місяців протестів.

  Кількамісячні протести студентів у Чилі - нарешті дали перші результати. Представники влади - погодилися сісти за стіл переговорів. Студенти та викладачі вимагають безкоштовної освіти. Окрім цього - прагнуть підвищення якості навчання та реформ.

  Феліпе Булнес, міністр освіти Чилі: "Ми погодилися, що наступної середи обговорюватимемо першу тему зі списку вимог - вартість освіти".

  Каміла Вальєхо, студентський лідер: "Зустріч була непростою. Але нам вдалося наполягти на обговоренні найголовнішої вимоги - безкоштовної освіти. Це стане основною темою наступного раунду перемов".

  Після завершення зустрічі міністр освіти висловив надію, що молодь - знову сяде за парти. Утім, студентські лідери заявили - продовжать навчання лише після переговорів із урядом. У багатьох школах та університетах немає занять на знак протесту уже кілька місяців. Вчителі та студенти - страйкують. Президент Чилі - Себастьян Пінера - також звернувся до протестувальників. У телезверненні він закликав їх поновити навчання. Прогульникам - погрожував позбавленням стипендії та виключенням з освітнього закладу. Водночас наголосив - уряд на 7 відсотків збільшив освітній бюджет на наступний рік.

  Себастьян Пінера, президент Чилі: "До бюджету 2012 року закладено кошти на підвищення якості освіти, доступу до неї та фінансування. Зміни відбудуться на всіх рівнях. Особливу увагу приділятимемо покращенню освіти та прозорості використання державних коштів".

  Студентські виступи - не припиняються від червня. Це - найбільший масовий протест у країні від часів правління Аугусто Піночета. На вулиці ледь не щотижня виходять десятки тисяч студентів. Остання демонстрація - відбулася в столиці напередодні. Тоді зібралися близько 90та тисяч людей. Планували - мирний протест. Але студенти атакували правоохоронців. Ті відповіли - сльозогінним газом та водометами. Студенти обіцяють боротися за безкоштовну освіту до остаточної перемоги. Їхні вимОги - підтримують понад 80 відсотків населення Чилі.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Від участі у саміті "Східне партнерство" відмовилася Білорусь
  Наступний матеріал
  Капсули для порятунку від стихійного лиха почали продавати в Японії
  Теги: