На офіційні результати парламентських виборів очікує Таїланд

  На офіційні результати парламентських виборів очікує Таїланд. За попередніми підрахунками, там перемогла опозиція, а отже уряд країни - уперше в історії - може очолити жінка. Це - Їнглак Чинават. Її рідний брат - Таксин - був прем`єр-міністром Таїланду на початку двотисячних. Нині він - у вигнанні, відбиває звинувачення у корупції.

  Їнглак Чінават - 44-річна бізнесвумен - у політиці новачок. Не має ані братового досвіду, ані його красномовства. Але це не завадило її партії - "Пхиа Тха" - перемогти у виборах. Уже перші підрахунки показали - за нею - не менше половини із 500 крісел у парламенті. А це означає, що опозиція - і родина Чинаватів разом із нею - повернулася до влади.

  Лідерка партії-переможця - майбутній прем`єр-міністр. Уперше в історії Таїланду цю посаду посяде жінка. Для багатьох її прибічників це - вагомий аргумент, щоби пробачити Їнглак Чинават  недосвіченість.

  Житель Таїланду: "Жінки більш розважливі та обережні".

  Жителька Таїланду: "Я щаслива! Наші уряди завжди очолювали чоловіки і вічно ми мали самі проблеми".

  Один з тих - "проблемних чоловіків-прем`єрів" - рідний брат переможниці. Таксин Чинават - досвідчений політик, юрист та бізнесмен - очолив уряд Таїланду 10 років тому. Шляхом удалих реформ здобув підтримку села, втім у місті - його критикували. Спочатку, за поліцейські методи правління, а потім - і за корупцію. 2006-го Чинавати продали сингапурцям частку родинного бізнесу і - не сплатили податки. Восени того року - коли прем`єр був за кордоном - до влади прийшли військові. Таксина Чинавата заочно судили за корупцію. Останні п`ять років - він у вигнанні.

  Таксин Чинават, прем`єр-міністр (2001-2006): "Я не поспішаю повертатися. Нехай спочатку в Таїланді покращиться ситуація. Якщо я буду потрібен, то повернуся. Якщо створюватиму проблеми - то ні".

  "Проблеми", що про них побіжно згадує колишній прем`єр, - це загроза заворушень. Торік навесні, внаслідок зіткнень опозиції із поліцейськими, загинули 90 осіб. Цьогоріч усі учасники виборів закликали до миру і спокою. А чинний прем`єр-міністр - Абхісіт Вечачива - визнаючи поразку, навіть пішов з посади лідера Демократичної партії. Визнали перемогу опозиції і військові, які раніше усунули від влади Чинавата.

  "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Туреччина офіційно визнала перехідний уряд Лівії
  Наступний матеріал
  СУД НАД ТИМОШЕНКО: ТРАНСЛЯЦІЯ НАЖИВО
  Теги: