На мітинг у центрі Каїра зібралось до 2 мільйонів єгиптян

  Майже два мільйони людей зібралися на протест у центрі Каїра. Вулиця вимагає відставки президента Хосні Мубарака. У штабі опозиційних сил оголосили про створення "Національної коаліції за зміни".

  Коаліція готова взяти на себе керівництво державою у разі падіння режиму Мубарака. До неї увійшла найстаріша у країні партія "Вафд" та кілька інших політсил. Головна мета цієї коаліції - ухвалити нову конституцію та створити уряд національної єдності. Новий Кабінет та сам президент поки що ситуацію не коментують.

  "Марш мільйона" на центральних вулицях Каїра - наймасовіша акція за усі 8 днів антипрезидентських виступів. Лідер єгипетської опозиції Мухаммед ель-Барадеї, разом з іншими демонстрантами закликає президента Хосні Мубарака піти у відставку після 30 років при владі. Барадеї - колишній глава МАГАТЕ та Нобелівський лауреат - наголошує: це дозволить перегорнути сторінку єгипетської історії.

  Мухаммед ель-Барадеї, лідер єгипетської опозиції: "Демонстранти хочуть, щоб усе скінчилося. Ми вважаємо, що до п`ятниці президент має із гідністю залишити посаду. Це буде "п`ятниця відходу". Хоча, я сподіваюся, Хосні Мубарак піде раніше, адже уже 30 років він при владі. Я не вірю, що він може продовжувати керувати країною, адже щодня на вулицях гинуть люди, молоді люди. Це треба припинити!" 

  Опозиція стверджує, що почне переговори з владою лише після звільнення президента. Від імені народу вона також вимагає розпуску парламенту, формування уряду національної єдності, підготовки та проведення прозорих виборів. Їх підтримують пересічні єгиптяни. Водночас деякі опозиційні рухи вимагають арештувати та судити Мубарака.

  Натовп: "Мубарак - боягуз, американський агент!!!"  

  Містом ширяться чутки, що президент уже відмовився від влади, утім офіційного підтвердження цієї інформації немає. В Єгипті неспокійно від 25 січня. Виступи почалися через високі ціни та безробіття, згодом вони переросли у заворушення. За різними даними, під час сутичок протестувальників із поліцією, загинули від ста п`ятдесятьох до трьохсот осіб.

  Олена Кричковська, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ГПУ: обвинувачення Пукачу може бути змінене в суді
  Наступний матеріал
  США запровадили санкції проти низки білоруських чиновників
  Теги: