На місці залізничної катастрофи в Китаї знайшли живу дівчинку

  2-річну дівчинку знайшли живою через 21 годину після аварії пасажирського потяга в Китаї. Найбільша за останні кілька років залізнична катастрофа сталася два дні тому. Загинули - понад 30-ро людей, майже дві сотні - зазнали поранень. Рятувальники досі працюють на місці катастрофи, тож кількість жертв може зрости.

  Рятувальники розбирають завали після зіткнення двох швидкісних потягів. Майже через добу після аварії їм пощастило знайти живу дворічну дівчинку. Зараз Сян Вейї у лікарні. У неї - забиття внутрішніх органів та синці. Лікарі не виключають, що дівчинці можуть ампутувати ногу, адже тривалий час був порушений кровообіг. Доля батьків, з якими подорожувала Сян Вейї, невідома.

  Жао Йї, лікар: "Життєві показники дівчинки - стабільні. Вона вже отямилася".

  Через зіткнення потягів у Китаї скасували всі швидкісні рейси. Пасажирам повертають квитки, на найбільш завантажених напрямках - вводять додаткові, звичайні рейси. До лікарень в містах неподалік аварії прибувають сотні людей. Вони розшукують рідних, адже у двох потягах їхали майже 2 тисячі людей.

  Родич пасажира: "Я приїхав з Ханчжоу. Мій брат був у швидкісному потязі. Від моменту аварії я не можу його знайти, вдома він так і не з`явився. Ми вже були в 5-ти лікарнях - поки що марно".

  Уже троє чиновників утратили посади через аварію. Без роботи тепер керівник відділу залізниці в Шанхаї, його заступник і секретар партійної організації. На них чекає покарання. Тим часом, фахівці намагаються встановити причини катастрофи.  

  Вань Йоньпінь, речник міністерства залізничного транспорту: "Рятувальники знайшли "чорну скриньку". Вона містить інформацію про роботу всіх систем потяга, тож допоможе проаналізувати інцидент. Зараз ми ретельно вивчаємо всі дані й повідомимо результати якнайшвидше".

  Зіткнення потягів сталося в суботу ввечері неподалік міста Веньчжоу. Попередньою причиною аварії вважають удар блискавки. Через нього зупинився перший потяг, а незабаром - у нього врізався другий. Унаслідок катастрофи вагони зійшли з рейок і впали з мосту з 30-метрової висоти. Загинули принаймні 38 людей. Понад сотня - лишаються в лікарнях. Це - перший випадок аварії швидкісних потягів у Китаї з початку їх експлуатації у 2007-му. Катастрофа поставила під загрозу не тільки розвиток швидкісної залізниці в країні, а й експорт потягів.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Стрілянина в казино у США - 7 поранених
  Наступний матеріал
  Багатотисячний мітинг протесту відбувся в Мадриді
  Теги: