На месу до Папи Франциска у Шрі-Ланці прийшла велика кількість людей

  Величезний наповп людей зібрався у місті Коломбо на месу Папи Франциска, на якій канонізували першого святого зі Шрі-Ланки.

  Під час служби неподалік берега моря Папа Римський канонізував місіонера XVII століття Йосифа Ваза, повідомляє BBC-Україна.

  Це перший візит глави Католицької церкви до Шрі-Ланки після закінчення громадянської війни у 2009 році, під час якої і урядові сили, і повстанців звинувачували у звірствах.

  У вівторок, 13 січня, понтифік закликав "прагнути до істини", що має сприяти встановленню "справедливості, зціленню і єдності" після років війни.

  На месу він прибув зранку в середу й привітав вірян.

  На службу прийшли сотні тисяч людей, багато хто займав місце ще з вівторка.

  Говорячи про єдність у Шрі-Ланці, Папа Римський закликав наслідувати приклад Йосифа Ваза та подолати релігійні розбіжності.

  За словами понтифіка, святий Йосиф втілював прагнення "проповідувати євангельське послання про примирення, якому він присвятив своє життя" та показав "важливість подолання релігійного розділення заради миру".

  Папа Франциск додав: "Релігійна свобода - це основоположне право людини. Кожна особа має бути вільною у тому, щоб сама чи спільно з іншими шукати істину та відкрито виражати свої релігійні переконання".

  Канонізований місіонер Йосиф Ваз народився в Індії та належав до католицької спільноти Шрі-Ланки, яка потерпала від переслідувань голландських колоністів. Йому приписують відновлення Католицької церкви на острові.

  Надання статусу святого Йосифу Вазу викликало піднесення не лише у спільноті католиків у Шрі-Ланці, але й серед християн Індії.

  Водночас канонізація призвела до занепокоєння частини громадян острівної країни, де більшість населення є буддистами.

  Сусанта Гунтілейк, президент Королівського азійського товариства Шрі-Ланки, заявила агентству Reuters, що Папа Франциск має вибачитися за те, що Католицька церква раніше нищила буддистські храми.

  Візит Папи Римського на Шрі-Ланку - частина його шестиденного візиту до Азії. Після цього він відвідає Філіппіни, де також проведе месу просто неба.

  Востаннє глава Католицької церкви відвідував Шрі-Ланку 20 років тому. Тоді Папу Іоана Павла ІІ бойкотували лідери буддистської спільноти. Однак зараз Папа Франциск зустрівся з лідерами місцевих буддистів, індуїстів та мусульман та закликав їх до єдності.

  Серед населення Шрі-Ланки лише 7% сповідують християнство (переважно - католицизм). Близько 70% громадян - буддисти, 13% - індуїсти, ще 10% - мусульмани.

  Приїзд Папи Франциска припав на особливий період для держави - нещодавно там на президентських виборах переміг опозиційний кандидат.

  Попередній матеріал
  Мінсоцполітики планує впровадити єдині для всіх правила нарахування пенсій - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Наклад журналу Charlie Hebdo збільшили до 5 млн примірників
  Теги:

  Папа Франциск помолився за мир в Україні

  Папа Римський Франциск удруге прибув із візитом до Азії

  Україна стала драматичним театром бойових дій - Папа Римський Франциск

  Папа Римський: війна завжди перетворює нас на рабів