На Кубі розпочалась перебудова

  Перебудова - розпочалася на Кубі. У соціалістичній республіці - перший за 14 років з`їзд Комуністичної партії. На ньому кубинський лідер Рауль Кастро - проголосив нову програму соціально-економічного розвитку країни.

  Нова модель економіки Куби - внесе корективи у майбутнє країни. Куба й надалі розвиватиметься як соціалістична країна, за принципом "від кожного - за здатністю, кожному - за працею". Поступово держава - відмовиться від карткової системи розподілу продуктів, за якої виросли два покоління кубінців. Це станеться, коли в країні збільшиться виробництво харчів, а народ - адаптується до нових реалій.

  Рауль Кастро, президент Куби: "Жодна країна або людина не може витрачати більше, ніж має. Два і два - чотири. Ніколи - п`ять, і в жодному разі не 6 або 7. Картки стали важким тягарем для економіки. Через них деякі люди -не працюють".

  Зміни торкнуться насамперед приватної власності - відтепер кубінцям дозволено купувати нерухомість і автівки. У країні - дадуть зелене світло іноземним інвестиціям, дозволять відкривати кооперативи та провадити підприємницьку діяльність. Державний банк - готовий надавати кредити для розвитку бізнесу.

  Ще одним важливим досягненням з`їзду є рішення систематично оновлювати склад керівництва країни. Зміни зачеплять усі рівні правління. На ключових посадах у державі - віднині можна перебувати не більше ніж два терміни, тобто 10 років.

  Перший кубинець: "Це реальність, вони мають дати дорогу молодим. Спосіб мислення змінився, світ уже не такий, як 50 років тому".

  Другий кубинець: "Не обов`язково, щоби країною завжди керувала одна людина. Якщо народ вирішить змінити лідера - той має піти. Це - елемент демократії".

  Радикальні зміни торкнуться і державного сектора. За планом, лише цьогоріч звільнять майже півмільйона кубінців. Усі вони мають шукати нову роботу в приватних підприємствах. Впровадження нової моделі економіки - відбуватиметься під контролем спеціальної комісії. Парламент Куби - Національна асамблея народної влади - розробить відповідне законодавство. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Судовий позов до корейської компанії "Самсунг Електронікс"
  Наступний матеріал
  Понад 1,5 млд. євро пообіцяли виділити Україні держави-донори
  Теги: