На Кубі дозволили відкривати приватні ресторани [сюжет, відео]

  Новий сюрприз від кубинської влади. На Острові Свободи дозволили відкривати приватні ресторани. Кубинці із ентузіазмом сприйняли економічні реформи свого чільника Рауля Кастро і поринули у ресторанний бізнес. Заманюють перехожих кавою та бутербродами просто із власного подвір`я.

  Комуністична Куба не гребує досвідом капіталістів. Влада дозволила відкривати власні кав`ярні і ресторани. Кубинка Сільвіа Леаль влаштувала такий собі Фаст-фуд прямо з подвір`я власної квартири. Перехожих заманює запашною кавою і свіжою випічкою.

  Сільвіа Леаль, власниця кав`ярні, 'DONA CECILIA': "Я працюю на перспективу. Поки що починаю з маленького. А згодом зароблю і відкрию власний ресторан".

  Еді Феррер, відвідувач ресторану: "Вони завжди пропонують щось особливе. Усе роблять на очах клієнта. Ти приходиш сюди і гарантовано отримуєш якісний сервіс".

  Фотокартки Кармен Міранди і Ната Кінга Коула на стінах, які зачаровували Гавану у сорокових, дорогий посуд і жива музика щовечора. Ретро-інтер`єр цього закладу для заможних відвідувачів. Тутешні страви не з дешевих. Смажену свинину можна скуштувати за сім з половиною доларів, а креольську креветку за двадцять. Це середня зарплата пересічного кубинця.

  Густо Перес, співвласник ресторану: "Ініціатива влади - "приватні ресторани" -  відкриває безліч можливостей. Приміром, додаткові робочі місця. До того ж, ми, нарешті, продемонструємо, що професіонали і вміємо вести бізнес".

  Карлос Крістобаль Маркес, співвласник ресторану: "Це нова Куба. Це новий досвід для кубинців. Дуже добре, що влада нарешті дала нам шанс відкрити свою справу, а ми маємо можливість довестИ - що здатні впоратися". 

  Свого часу у дев`яностих роках минулого століття кубинська влада вже пробувала себе у ресторанному бізнесі. Тоді дозволяли відкривати лише маленькі кав`ярні та забігайлівки. Проте, через великі податкі і ідеологічний тиск експерементальні приватні заклади - не вижили. Цього разу влада сподівається на справжній економічний бум завдяки новій реформі. Адже тільки за кілька місяців приватні ресторани можуть працевлаштувати до півмільйона беробітних кубинців. До того ж, новоспечені ресторатори сплачуватимуть до державної скарбниці тридцять відсотків від прибутку щомісяця.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Вийшов посмертний альбом Майкла Джексона
  Наступний матеріал
  Табачник обіцяє покарати п`яну делегацію Міносвіти
  Теги: