На Канському кінофестивалі вручили першу нагороду

  Бернардо Бертолуччі першому вручили Пальмову гілку на каннському кінофестивалі. Почесною нагородою за внесок у розвиток кінематографа італійського режисера нагородив директор заходу, Жиль Жакоб. Фестиваль у Каннах відкрився позаконкурсною стрічкою Вуді Аллена "Північ у Парижі", де зіграла перша леді Франції. Проте, сама Карла Бруні на набережній Круазет не з`явилася.

  Сила-силенна преси, червона доріжка і зірки кіно. На камери позують Антоніо Бандерас, Мелані Гріффіт, Сальма Хаєк. Серед членів журі: Роберт де Ніро, Ума Турман, Джуд Лоу, а також увесь знімальний колектив картини "Північ у Парижі" метра Вуді Аллена.

  Урочисту церемонію вела французька акторка Мелані Лоран. Бернардо Бертолуччі - перший, кому вручили Пальмову гілку, за внесок у світовий  кінематограф.

  Стрічку Вуді Аллена показали першою. Цей фільм - поза конкурсною програмою. Він розповідає  про пару, яка приїхала перед весіллям до французької столиці. Молодий письменник Оуен Вілсон під час прогулянок Парижем опиняється у двадцятих роках минулого століття, де зустрічає своїх кумирів - Хемінгуея, Фітцжеральда, Далі, Бунюеля. В основному конкурсі покажуть двадцять одну кінокартину. Серед фаворитів, експерти називають "Меланхолію" Ларса фон Трієра, "Шкіру, в якій я живу" Педро Альмодовара та "Дерево життя" Теренса Маліка.  

  Роберт де Ніро, голова журі: "Я ще не знаю, чого чекаю від фільмів. Просто переглядаю стрічки. Дивитися до двадцяти картин за короткий час - дуже незвично для мене. Це щось, на зразок канікул, коли тебе ніщо не відволікає і ти концентруєшся лише на перегляді".

  Ума Турман, член журі: "Уперше я потрапила до Канн двадцять років тому. Тоді й гадки не мала, що буду колись членом журі. Я дуже схвильована".

  У конкурсній програмі - і українська стрічка. Це короткометражка "Крос" Марини Вроди. Втім, Канни цими днями насолоджуються не тільки кіно. Ті, хто не потрапив на перший показ до театру "Люм`єр", слухали Леді Гагу. Її на Лазуровий берег ніхто не запрошував. Вона приїхала з індивідуальною програмою і дала концерт на одному з пляжів.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Лівії авіація НАТО і повстанці завдали нових ударів по військах Каддафі
  Наступний матеріал
  Фінальний матч Кубка України відбудеться 25 серпня в Сумах
  Теги:
  Loading...