На Каннському фестивалі представили низьку анімаційний стрічок (РЕПОРТАЖ)

  Другий день Канського кінофестивалю. На суд критиків представили анімаційні фільми. Один з них - "Вальс із Башіром" - його ще до перегляду назвали найрадикальнішою стрічкою у конкурсній програмі. Антивоєнний мультфільм розповідає про вбивства у таборі палестинських біженців у Лівані. Інша анімаційна робота, яку покажуть сьогодні у Каннах - повнометражний мультфільм "Кунг-фу панда". Це весела історія про ведмедя, який рятує ліс, але до конкурсної програми не увійшла. Її презентували актори, що озвучували стрічку. Серед них - Джек Блек, Анджеліна Джолі і Дастін Гоффман.
  Документальна анімація, і найбільш радикальна стрічка конкурсної програми. Так називають мультфільм ізраїльського режисера Арі Фольмана "Вальс із Баширом".  Події стрічки автор пережив особисто. 1982-го року під час війни з Ліваном, він служив у ізраїльській армії. Його підрозділ був одним з тих, які вторглися в табір палестинських біженців у Бейруті. Хто винен у загибелі тисяч безневинних людей - історія не може розсудити і досі. Режисер - не судить. Для Фольмана анімація - найкраща можливість зобразити війну, її жах і несправедливість. Єдині не мультиплікаційні кадри стрічки - реальні фотографії людей, убитих в таборі біженців.

  Арі Фольман, режисер: "Від початку, від самого задуму я уявляв цей фільм як анімацію, як малюнок. Це історія пам`яті, історія втрати пам`яті. Куди йдуть наші спогади, коли ми намагаємося їх витіснити? Чи вони все ж таки живуть в нас? Чи вони живуть поза нашим тілом? Ця стрічка - про сни, про галюцинації, про підсвідоме. Як режисер - ти завжди маєш повну свободу робити те, що хочеш зробити".

  Ще один мультфільм представили глядачам у Каннах поза конкурсом. "Кунг-фу панда" - історія панди на ім`я По.  Найбільш лінивий ведмедик у лісім раптом стає супер-героєм. Компанія-виробник стрічки, свого часу зняла і славетного "Шрека".  Аніматори впевнені "Кунг-фу панда", як і "Шрек" буде до вподоби глядачеві. Не претендуючи на "Золоту гілку", актори, що дублювали фільм, всеодно з`їхалися у Канни. Актор Джек Блек вчив публіку кунг-фу. А вагітна  Анджеліна Джолі підтвердила, що чекає на близнюків.    

  Джек Блек, актор: "Мушу сказати - я не грав, коли озвучував панду По. Це був я. Я був собою. Я такий пухнастий, м`який, іноді дурнуватий, лінивий, але часом я можу розлютитися, і всім показати, де раки зимують. Я - справжній панда По".

  Анджеліна Джолі, актриса: "Звичайно, я працювала б над цим фільмом, навіть якби не мала дітей - мені дуже подобається ідея. Але, маючи власних малюків, озвучувати анімацію - ще приємніше. Я знаю, що можу спокійно повести на цей прекрасний мультик своїх дітей - це майже класика".

  У конкурсній програмі 61-х Канн - 22 фільми. Пальмову гілку котрась із цих стрічок отримає 25-го травня з рук Роберта де Ніро. Суворе журі очолює актор Шонн Пенн. Втім, конкурсними показами найбільший кінофестиваль світу не обмежується. Тут є позаконкурсні і спеціальні програми, кіноринок та кінофорум, а також  кінопавільйони окремих держав. Вперше цього року такий павільйон має і Україна. 

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.02Мб)
  Попередній матеріал
  НБУ має намір збільшити офіційний курс гривні щодо долара (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Профспілки Греції виступають проти приватизації об`єктів держмайна
  Теги:
  Loading...