На єгипетських курортах - підвищені заходи безпеки від акул [відео]

  Підвищені заходи безпеки. На узбережжі єгипетського Шарм-ель-Шейху, де торік узимку акули атакували п`ятьох туристів, встановлять захисні сітки. Їх планують розтягнути за 30 кілометрів від берегу. А поки їх встановлення узгоджують із Міністерством туризму, на деяких пляжах курорту купаються за графіком.

  Узбережжя Червоного моря. Неподалік саме цього пляжа курортного Шарм-ель-Шейху торік у грудні акули тричі атакували туристів. Готельєри переконують: відтоді хижаків тут не бачили. Та у розпал курортного сезону на пляжах підвищені  заходи безпеки.

  Купання за розкладом. Водні процедури туристам дозволяють тут лише двічі на день: годину до обіду і годину опісля. З десятої до одинадцятої ранку, та з третьої до четвертої дня. В інший час море для купальників - табу. Пірнати можна лише у басейні.

  Зінаїда Бушина, відпочивальниця: "Вот это вот немножечко конечно напрягает, что купаться в открытом море можно только по часам – т.е. мы стараемся успеть к этому времени с ресторана или с другого места".

  Ганна Сергієнко, відпочивальниця: "Это самое безопасное время, когда акулы спят и не кормятся. И пока что они решили так. Возмущаются некоторые, возмущаются, говорят, что где-то в каких-то отелях можно купаться целый день. Но нам объяснили спасатели, что пока что это самое безопасное, и они это делают для нас, а не потому что им так захотелось".

  У час, коли відпочивальники - у морі, їх захищають спеціальні патрулі. Наглядають звідусіль: з-під води дайвери, з суходолу - рятувальники. З оглядових веж вдивляються у море - чи раптом не з`явиться плавник акули. А тим, хто заплив за буйки - окреме попередження. Для додаткової безпеки вздовж узбережжя курсує два човни.

  Рятувальник: "No shark. No danger".

  Берегові охоронці Шеріф та Веіль певні: туристам  поблизу берега боятися нічого. Акули мешкають на глибині тридцяти-сорока метрів. На мілину торік їх привели моряки.  

  Веіль, береговий охоронець: "Як раз узимку поблизу Шарм-ель-Шейху пропливав корабель, що перевозив тварин. На борту було вісім тисяч овець. Три тисячі померли і їх просто викинули у море. Акули ж звикли до легкої наживи на поверхні, і тому полювали на людей. Та нині море чисте, і вони вже не повернуться".

  Для перестраховки готельєри ладні йти і на додаткові кроки. Менеджер одного з готелів, на території якого хижак напав на росіянку, надумав встановити захисну сітку.

  Менеджер готелю: "Ми розтягнемо її на відстані 30-ти метрів від коралового рифу. Уздовж усього пляжу - це майже два кілометри. Запевняю вас, жодна акула не пройде".

  З кишені готельєрів така сітка потягне півмільйона євро. Встановити її планують, щойно отримають дозвіл від уряду. Тоді, кажуть, купатися можна буде без обмежень.

  З Єгипту, Марія Коренюк, Юрій Підлісевич, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  В Австралії влаштували шоу із затопленням війського судна
  Наступний матеріал
  У КМДА не бачать підстав для здорожчання проїзду у маршрутках
  Теги: