На "Фукусімі-1" намагаються припинити витік радіоактивної води

  Резервуар для відкачування радіоактивної води з пошкоджених реакторів збираються побудувати на аварійній "Фукусімі-1". Зараз рівень радіоактивного йоду у ґрунтових водах поблизу станції перевищує максимально допустимі показники у понад 10 тисяч разів. Японські рятувальники разом із колегами з Німеччини та США намагаються припинити витік радіоактивної води.

  Рівень радіації навколо атомної станції "Фукусіма-1" продовжує зростати. Зараз найбільшою проблемою залишається забруднена вода, якою охолоджували реактори. Через тріщини вона протікає до ґрунтових вод. Німеччина відправила на АЕС пересувну потужну помпу - нею відкачуватимуть забруднену воду до танкерів. Натомість, до охоложувальних басейнів заливатимуть чисту. Окрім того, зруйновані будівлі станції заллють спеціальною смолою. Це допоможе стримати поширення радіації з вітром і дощем.

  Юкіо Едано, держсекретар кабінету міністрів Японії: "Компанія ТЕПКО постійно перевіряє рівень радіації у ґрунтових водах. Ми будемо ретельно відстежувати наявність радіаційного забруднення як у морі, так і навколо атомної станції".

  МАГАТЕ рекомендує евакуювати людей за 60 кілометрів від АЕС. Утім, Японія вирішила не розширювати 20-кілометрову зону відчуження. Водночас влада визнає - люди не скоро повернуться додому. Уряд розробляє довготривалий план адаптації евакуйованого населення. Дорослим нададуть тимчасову роботу, для дітей організують навчальний процес. Утім, поки що батьків більше турбує вплив радіації на здоров`я дітей. Їх регулярно перевіряють. Новонароджених оглядає не тільки лікар, а й технік із лічильником Гейгера. 

  Мама: "Я дуже боюся через радіацію у воді. Щогірше ситуація, то більше непокоюся".

  Хлопчик: "Спочатку я думав, що перевірятися на радіацію дуже страшно, але мені навіть сподобалося".

  Не припиняються у Японії і роботи з пошуку загиблих і зниклих безвісти. Сьогодні стартувала масштабна триденна операція. У ній візьмуть участь понад 20 тисяч військових та рятувальників. Оглядатимуть райони, в яких зійшла вода після весняного припливу. Раніше дістатися до них було неможливо. У 30-кілометровій зоні навколо Фукусіми рятувальники не працюватимуть через надзвичайно високий рівень радіації. Кількість загиблих після землетрусу та цунамі вже перевищила 11 тисяч людей, ще 17 тисяч вважаються зниклими безвісти.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В ГПУ допитують Марчука і Мельниченка
  Наступний матеріал
  Українці здобули перше золото на чемпіонаті Європи з боротьби
  Теги: