ООН 5.ua

На екстреному засіданні Радбезу ООН Ізраїль і Палестина звинуватили одне одного в ескалації насильства

  Представники двох країн на екстреному засіданні Ради безпеки ООН обмінялися взаємними звинуваченнями в ескалації насильства та підбурюванні до екстремізму.

  Зустріч скликала Йорданія, яка стурбована хвилею насилля, що вирує нині в Єрусалимі. Посли Ізраїлю і Палестини закинули одне одному обвинувачення в ескалації насилля. 

  "Ми просимо Раду безпеки ООН негайно втрутитись задля припинення цієї агресії проти беззахисного палестинського народу та наших святинь, які є об’єктом порушень з боку ізраїльських військових окупантів, переселенців та екстремістів", - зазначив посол палестинської автономії в ООН Ріяд Мансур.

  У свою чергу, посол Ізраїлю в ООН Девід Роет сказав, що Ізраїль сьогодні здригається під натиском тероризму: "Щоденно на чоловіків, жінок та дітей здійснюються смертельні напади. Але ніхто до цього не скликав термінову сесію, ніхто не вимагав у лідерів Палестини припинити підбурювати екстремістів".

  Загалом від початку місяця у сутичках між палестинцями та ізраїльтянами в Єрусалимі та поблизу Сектору Гази загинули майже 40 людей. На засіданні сторони конфлікту закликали зробити все можливе, щоб припинити насилля. 

  "Ми просимо усі сторони поважати святі місця один одного та усунути екстремістські елементи, через які  національний конфлікт прагнуть перетворити на релігійний. Якщо їхні спроби завершаться успіхом, для палестинців та ізраїльтян це обернеться катастрофічними та серйозними наслідкам", - наголосив помічник Генерального секретаря ООН з політичних питань Тай-Брук Зеріхун. 

  Нагадаємо, конфлікт спалахнув після того, як влада Ізраїлю заборонила палестинцям молодше сорока років ходити до мечеті Аль-Акса на Храмовій горі. Її вважають своєю святинею і палестинці, й ізраїльтяни.

  Попередній матеріал
  Через втручання РФ у Сирію всі попередні зусилля сторін уже не допомагають – посол Туреччини
  Наступний матеріал
  На Київщині тліють понад 70 гектарів торфовищ
  Loading...