На Берлінському кінофестивалі відбулася гала-церемонія "Sinema for Peace"

  Нові прем`єри на Берлінале - і нові претенденти на Золотих та Срібних ведмедів. Найновіші роботи, показані на фестивалі, це драма Чена Кайге "Жертва", німецький документальний фільм "Великий Едем" та французька комедія "Жінки з 6-го поверху". А минулої ночі на Берлінському кінофестивалі відбулася гала-церемонія "Sinema for Peace". Її вважають кульмінацією світського життя на Берлінале.

  Благодійну гала-церемонію "Sinema for Peace" - Кіно заради миру - на Берлінале проводять десятий рік поспіль. За цей час на боротьбу із бідністю у світі вдалося зібрати понад три мільйони євро. Традиційно церемонію відвідують зірки кіно та шоу-бізнесу світової величини, відомі політики, спортсмени та громадські діячі. Цьогоріч серед гостей були Шон Пен , Крістофер Лі, Боб Гелдоф. А також - низка німецьких високопосадовців.

  Шон Пенн, актор: "Я впевнений, що події на зразок "Sinema for Peace" - дійсно можуть допомогти боротися з бідністю та тоталітаризмом у світі. Зараз усі ми бачимо, як люди повстають проти тоталітарних режимів. Можливо, кіно може надихнути їх, підтримати і допомогти рухатися уперед".

  На сьогоднішній день на Берлінале показали вже майже половину конкурсних картин. Втім, як пишуь кінокритики, жодну з цих стрічок поки що не можна назвати фаворитом. Одна з найновіших прем`єр кінофоруму - епічна екшн-драма відомого китайського режисера Чена Кайга "Жертва". У стрічці йдеться про кланові війни у середньовічному Китаї, і про те, як заможна родина жертвує своєю дитиною, аби врятувати чужу. Сам режисер називає свою роботу спробою нагадати молодим про їхнє коріння.

  Чен Кайге, режисер: "Нинішня молодь у Китаї здебільшого орієнтована на західну культуру. Вони люблять голівудське кіно, слухають реп та рок-н-ролл. І це прекрасно. Але я за допомогою свого фільму хочу нагадати, що і наша, східна культура, ще може вражати і надавати духовну підтримку".

  Ще одна прем`єра на Берлінале - легка та іронічна французька комедія "Жінки з 6-го поверху" режисера Філіпа ле Гея. У стрічці йдеться про стосунки між жінками та чоловіками, які належать до різних культур, та про іміграцію.

  Філіп ле Гей, режисер: "Я хотів розказати про усіх цих жінок, які приїздять до Франції, щоб працювати прислугою. Колись це були іспанки, потому марокканки. Зараз - здебільшого жінки зі Східної Європи. Іхні історії, по суті, дуже схожі одна на одну. Я хотів внести ноту легкої іронії у ці історії".

  Серед документальних фільмів - також нові прем`єри. Німецький режисер Пітер Дорфлер представив картину про життя людини, яку називають останнім плейбоєм Німеччини - Рольфа Ідена. Це чоловік, який жив у Західній Німеччині, був королем дискотек 80-х, та мав сімох дітей від сімох різних дружин. 

  Переможців цьогорічного Берлінале оголосять 20 лютого.

  Олена Хоменко, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Проект конституційної реформи Єгипту доопрацюють протягом 10 днів
  Наступний матеріал
  У Нью-Йорку запровадили програму "Йога для таксистів"
  Теги: