planetatain.ru

На Балканах від повені загинули десятки людей

  Зростає кількість загиблих від найгіршої за понад сторіччя повені на Балканах. За останніми даними - вже тридцять осіб стали жертвами високої води. Влада попереджає - це не остаточні дані.


  Повінь вирує у Сербії, Хорватії, Боснії і Герцеговині. Десятки тисяч осіб у різних країнах евакуювали.

  Синоптики Боснії та Герцеговини, що потерпає від масштабних повеней як і кілька інших балканських держав, повідомляють, що за лічені дні в регіонах випала тримісячна норма опадів. У регіоні почалися масштабні зсуви ґрунту, за останні три доби їх зафіксували понад три сотні.

  За даними західних ЗМІ, наслідки стихії відчули на собі понад мільйон осіб. Під водою опинилися цілі міста. Мешканців евакуюють гелікоптерами та човнами. Їх розташовують у будівлях шкіл та спортивних центрів. Попри обіцянки влади  допомогти із житлом, тільки-но ситуація нормалізується, люди у розпачі. Адже більшість із них нещодавно відбудували свої помешкання після нищівної війни 90-х років.

  Повінь у Сербії  уже загрожує роботі найбільшої електростанції  імені Ніколи Тесли. Її будівля розташована неподалік річки Сава, що вийшла із берегів. 95 тисяч осель уже залишилися без енергопостачання. У Боснії та Герцеговині - понад 60 тисяч. Людей закликають  до економії електроенергії. І попереджають про ймовірні перебої із питною водою.

  Нонна Стефанова, Олена Хоменко
  Попередній матеріал
  На Луганщині терористи знеструмили завод феросплавів
  Наступний матеріал
  Чубаров закликав російську владу визначитися зі ставленням до кримських татар