На атомній станції "Онагава" зафіксували витік радіоактивної води

  На атомній станції "Онагава" зафіксували витік радіоактивної води. Спеціалісти вважають - це наслідок потужного землетрусу, що стався вчора на півночі острова Хонсю. Сила підземних поштовхів сягала майже семи з половиною балів за шкалою Ріхтера. Загинуло троє людей, близько сотні зазнали поранень. Кілька АЕС і досі відімкнені від зовнішнього енергопостачання. Східне узбережжя Японії залишилося без світла.

  Витік радіоактивної води на АЕС "Онагава" стався внаслідок землетрусу. Як повідомляє компанія-оператор вона вихлюпалася з басейнів для зберігання відпрацьованого палива під час підземних поштовхів. Наразі ситуація під контролем заспокоюють фахівці. Рівень радіації навколо АЕС у нормі.

  Хідехіко Нішіяма, заступник директора агенства з ядерної та промислової безпеки: "Згідно останньої інформації, яку ми отримали з АЕС "Онагава" - там у другому і третьому реакторах стався збій з приладами через поштовхи. З басейнів, де охолоджуютьсяч паливні стрижні вихлюпалася вода. Ймовірно вона і просочилася".

  Землетрус магнитудою майже сім з половиною стався на півночі острова Хонсю напередодні. Епіцентр зафіксували недалеко від префектури Міягі. Влада попередила про загрозу цунамі. проте, згодом її скасували. Внаслідок найпотужнішого землетрусу від 11-го березня в кількох  містах зик струм. найбільші проблеми з електропотстачанням у префектурах Міягі, Аоморі та Ямагата.

  Юкіо Едано, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Ми би хотіли уникнути відключення електроенергії. адже це дуже впливає на економіку і змінює повсякденне життя громадян. думаю, протягом місяця ми впораємося з ситуацією і уникнимо планового відключення світла. Спробуємо збалансувати і попит і пропозицію електропостачання".

  Незважаючи на усі випробування природних катаклізмів від березня, японці демонструють залізну витримку. Немає світла - на дороги виходять додаткові сили регулювальників. власники магазинів та кав`ярень намагаються нагодувати людей.

  Сігеру Ураяма, власник кав`ярні: "Від усіх цих лих стільки людей постраждало, але вони не здаються і я не буду. Взагалі-то я не планував виходити на роботу. Проте, коли побачив, що решта магазинів зачинені, вирішив стати за прилавок, і хоч чимось допомогти".

  Підвищена сейсмоактивіність в Японії тримається вже місяць. Після того як країну здригнув землетрус магнитудою дев`ять та накрив потужний  цунамі 11-го березня жертвами стали більше дванадцяти тисяч людей, ще п`ятнадцять тисяч вважаються зниклими без вісти. В результаті природних лих - на кількох АЕС Японії виникли аварійні ситуації. Найпроблемніша з усіх атомних станцій - "Фукусіма-1".

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Діти у Донецьку отруїлись через стафілокок у сирі
  Наступний матеріал
  У Кремлі стартувала виставка робіт Феберже
  Теги: