МЗС закликає українців не відвідувати Туніс

  Не відвідувати Туніс закликає українців вітчизняне МЗС. Тамтешнє польство України працює у режимі підвищеної небезпеки та постійно підпримує зв`язок із співвітчизниками, які там мешкають - а таких близько чотирьох сотень.
  Тим часом заворушення у Тунісі тривають. У столиці точаться бої між силами безпеки та охороною президентського палацу. Місцеві жителі повідомляють медіа про інтенсивну стрілянину.

  Армія та бронетехніка на вулицях Тунісу. У столиці ввели комендантську годину. Місцеві мешканці ризикують життям, якщо вийдуть на вулицю у недозволений час. Уже відчутні перебої з постачанням харчів - у місті важко купити молоко та хліб. Але люди не скаржаться. Те, що відбувається, оцінюють здебільшого позитивно.

  Місцева мешканка: "Все, що відбувається - це нормально, це крок у правильному напрямку. Усі державні діячі колишнього президентського режиму - злочинці, це добре, що їх заарештували. Я вважаю, що так і має бути. Ми усі хочемо політичної, соціальної та релігійної свободи".

  Для правоохоронців та війська останні дні у Тунісі перетворилися на безперервний бій. Доводиться боротися з численними мародерами, які грабують не лише помешкання колишніх урядовців, а й магазини та житло простих людей. На допомогу силовикам приходять добровольці.

  Доброволець: "Ми намагаємося допомогти армії та поліції - вони захищають наші домівки та крамниці. Насамперед ми хочемо, щоб не постраждало наше приватне майно".

  Політики роблять усе можливе, щоби заповнити політичний вакуум у країні.  Новий склад уряду у Тунісі мають оголосити уже сьогодні. Про це заявив прем`єр-міністр Мохаммед Ганнуші. Новий найвищий виконавчий орган держави називають "Урядом національної єдності". До його складу мають увійти лідери трьох опозиційних партій та колишньої правлячої. Президентські та парламентські вибори у країні відбудуться у найближчі півроку. А доти - обов`язки президента у країні виконує спікер парламенту Фуад Мебазза. Він отримав цю посаду після того, як масові акції протесту проти безробіття змусили чинного президента Тунісу залишити країну та шукати притулку у Саудівській Аравії.

  Олена Хоменко, 5 канал.


  Попередній матеріал
  У французьких ультраправих - новий лідер
  Наступний матеріал
  Єгиптянина засудили до смертної кари за вбивство коптів
  Теги: