МЗС: У полоні сомалійських піратів - 1 українка

  Міністерство України підтверджує наявність лише однієї українки у полоні сомалійських піратів. Нашу співвітчизницю, разом з рештою екіпажу французького круїзного судна, захопили.

  До складу екіпажу судна входять 32 особи. Достеменно відомо, що 12 з них є громадянами Франції. Громадянство 19 поки що невідоме. Інцидент стався поблизу берегів Сомалі, де традиційно орудують флібустьєри. 

  Влада Франції сподівається звільнити усіх бранців мирно. Згідно з оприлюдненою заявою міністра оборони Франції Ерве Морена, до цього часу відсутній будь-який контакт з піратами. Прем`єр Франсуа Фійон заявив, що ВМС тримають яхту під постійним наглядом - у зоні інциденту курсує вартовий корабель.

  Франсуа Філлон, прем`єр-міністр Франції: "Справді,  французьке судно захопили пірати. Я вже розпорядився розробити подальший план дій та мобілізувати всі сили. Міністерства оборони та закордонних справ отримали наказ вирішити цю проблему якнайшвидше".

  Захоплене піратами судно прямує до прибережної зони Пуанланд на північному сході Сомалі в Індійському океані. Долю української громадянки відстежує посольство України у Франції.

  Василь Кирилич, МЗС: "За повідомленням посольства України у Франції, 4 квітня цього року у другій половині дня французька 3щоглова яхта класу люкс "Понант" була захоплена піратами поблизу Сомалі. На борту зазначеної яхти знаходиться близько 30 осіб екіпажу. Серед яких і громадянка України. На цей час французька сторона опрацьовує варіанти звільнення судна. Посольство України у Франції перебуває у тісному контакті з компетентними службами Франції з питання якнайшвидшого звільнення заручників у Сомалі".

  Напади сомалійський піратів - явище нерідкісне. Лише минулого року сталося більше двохсот п`ятдесяти атак. Причому часом пірати навіть використовували зброю - автомати та гранатомети. Переважжно, за заручників вони вимагають викуп. Так, за росіян, захоплених у лютому, вони отримали 700 тисяч доларів.

  Попередній матеріал
  Сомалійські пірати захопили судно, на борту є громадянка України
  Наступний матеріал
  Лазаренко має повернути $20 млн бізнесмену Кириченку
  Теги:
  Loading...