5.ua

МЗС: у Білорусі затримали 15 українців, 3-х уже відпустили

  Забезпечити негайну консульську допомогу для затриманих у Білорусі громадян України – наказав вітчизняним дипломатам Президент Петро Порошенко. Наразі білоруська Феміда присудила сплату штрафу трьом українцям, яких напередодні затримали у місті Борисові після футбольного матчу Білорусь-Україна.


  Ще 12-ть українських громадян очікують на рішення суду.Про це "5-му каналу" заявив речник Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс. Водночас, він наголосив, що громадянам інкримінують несанкціоноване розклеювання листівок.

  "За інформацією нашого посольства у Білорусі, всього було затримано 15 громадян України, тобто було складено 15 адміністративних протоколів про правопорушення. Троє з наших громадян уже були відпущені після сплати штрафу. Ще 12 зараз перебувають на судовому засіданні, там же перебуває і наш консул, який надає їм консульську правову допомогу. Інкримінується їм за цією інформацією, яку ми маємо на цю хвилину – нібито, розклеювання листівок, але більш детальну інформацію ми будемо мати після того, як уже завершиться судове засідання", – розповів Євген Перебийніс.

  Нагадаємо, напередодні у білоруських ЗМІ з'явилася інформація, що після футбольної гри через колективну нецензурну лайку затримали понад сотню осіб, серед яких були і громадяни України. Білоруси й українці під час матчу разом заспівали відому пісню, із ємкою характеристикою Путіна. Також активно перегукувалися лозунгами "Слава Україні" та "Живє Бєларусь". Поки матч тривав – білоруські правоохоронці не реагували на дії фанатів, а вже після матчу одразу під стінами стадіону затримали вболівальників.

  Попередній матеріал
  Російські правозахисники визнали Надію Савченко політичним в’язнем
  Наступний матеріал
  У Македонії помер британець з підозрою на Еболу
  Теги:
  Loading...