МЗС: Екіпаж "Фаїни" з Кенії має забрати спецрейс

  У МЗС розповіли про перебіг доправлення до Києва екіпажу корабля Фаїна, який понад 4 місяці пробув у полоні сомалійських піратів. За словами речника, з Кенії моряків заберуть спеціальним рейсом. Цим же літаком на Фаїну доправлять новий екіпаж.

  До Момбаси вирушають і представники міністерства закордонних справ. У цей момент Фаїна рухається в напрямку кенійського порту. За хорошої погоди корабель зможе туди прибути вже цієї середи. Він має доправити зброю - танки, зенітні установки, гранатомети та боєприпаси. Зовнішньополітичне відомство готове допомогти українцям із розміщенням в готелях та переїзді. Членам екіпажу вже оформлюють візи. Коли вчорашні бранці піратів опиниться в Україні - поки що не відомо.

  Василь Кирилич, речник МЗС: "Якщо постане питання скажімо розмістити у готелі, то і буде виконано це завдання. Якщо постане питання транспортування, надання транспорту - і це вирішимо. Звісна річ, що зараз міністерство працює над питанням оформлення віз , необхідний для громадян України ,членів екіпажу з метою їх повернення до України. На цю пору тимчасовий повірений України у справах України у Кенії відбув до порту Момбаса з метою попредньої підготовки до зустрічі членів екіпажу судна Фаїна".

  У полон до сомалійських піратів український корабель потрапив 25 вересня. 4-го лютого  судновласник сплатив викуп у три мільйони 200 тисяч доларів. Після цього  бранців відпустили. Напередодні пірати звільнили й інше судно, захоплене 16-го грудня,  - Босфjрус Продіжі. На його борту 8-ро наших співітчизників. За  два дні воно має прибути до одного з портів  в Об`єднаних Арабських  Еміратах.

  Попередній матеріал
  Теракт на острові Шрі-Ланка - 17 людей загинуло
  Наступний матеріал
  СП: Кількість безробітних наближається до 1 млн
  Теги:
  Loading...