5.ua

МВС України відкрило кримінальне провадження проти Шойгу та Малофєєва

  Головне слідче управління МВС України відкрило кримінальне провадження щодо громадян Російської Федерації Сергія Шойгу та Костянтина Малофєєва за ознаками вчинення кримінального правопорушення. Про це 22 липня повідомив глава МВС України Арсен Аваков.


  Згідно з його інформацією, в результаті перевірки встановлено, що в період з березня 2014 року по даний час за підтримки службових осіб Міністерства оборони Російської Федерації, яке очолює Шойгу, сформовані незаконні озброєні групи, які діють на території Донецької та Луганської областей України. Незаконні збройні формування, які перебувають під командуванням громадян РФ, здійснюють системні розбійні напади на органи державної влади, підрозділи Збройних сил і Національної гвардії України, підприємства, організації, та вже призвело до численних людських жертв, руйнувань і інших тяжких наслідків.

  "Слідством встановлено, що до скоєння цих діянь можуть бути причетні особи:

  Шойгу Сергій Кужугетович, 1955 р.н., громадянин РФ, міністр оборони РФ, який організував участь невстановлених осіб у незаконних збройних формуваннях на території України, протиправна діяльність яких призвела до загибелі людей і інших тяжких наслідків (ч. 3 ст. 27, ч . 5 ст. 260 КК України).

  Малофєєв Костянтин Валерійович, 1974 р.н., громадянин РФ, підприємець, який підозрюється в пособництві (фінансуванні) участі невстановлених осіб у незаконних збройних формуваннях на території України, протиправна діяльність яких призвела до загибелі людей і інших тяжких наслідків (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 260 КК України)", - зазначив Аваков.

  В даний час Головне слідче управління МВС України вживає заходи, передбачені Українським законодавством, для залучення громадян Шойгу та і Малофєєва до участі у слідчих діях.

  "У разі неявки вказаних осіб, слідство буде змушене вжити заходів для примусового приводу до місця виклику. Стосовно вказаних осіб судом може бути обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, а самі вони оголошені в розшук", - підкреслив глава МВС України.

  Раніше повідомлялось, що Слідчий комітет Росії ініціював міжнародний розшук Арсена Авакова та Ігоря Коломойського. Відповідну заяву російська сторона надіслала до Інтерполу. 
  Попередній матеріал
  Парламент: хроніка дня
  Наступний матеріал
  АТО продовжує наступ: які міста було звільнено 22 липня
  Loading...