Фото hvylya.org

МВФ: українська криза спричинила стагнацію економіки Росії

  Економіці Росії загрожує рецесія, якщо ситуація в Україні не нормалізується.

  Про це йдеться в дослідженні експертів МВФ, оприлюдненому у середу.

  Цього року, згідно з відкорегованими прогнозами МВФ, темпи економічного зростання в Росії не перевищать 0,2 відсотка - це на цілий відсоток менше, ніж очікувалось раніше, повідомляє агентство Reuters.

  Як заявив голова місії МВФ у РФ Антоніо Спілімберго, модель розвитку російської економіки базується на експорті енергоносіїв, і від 2000 року її підтримувало зростання цін на нафту, а також використання вільних виробничих потужностей. Тепер зі стабілізацією цін на нафту, а також виснаженням виробничих потужностей, темпи зростання суттєво впали.

  Українська криза спричинила падіння курсу рубля, зробила дорогими для Росії іноземні кредити, а також спричинила втечу капіталу, констатують в МВФ. Експерти фонду не виключають, що цього року інвестори можуть вивести з Росії близько ста мільярдів доларів.

  Оцінюючи наслідки санкцій, що вже застосували чи ще можуть застосувати проти Росії США, ЄС, Японія та інші країни, голова місії МВФ у Росії заявив, що спочатку очікування інвесторів від цих обмежень були надзвичайно негативними. Згодом ситуація дещо покращилася, але непевність, що залишається, і надалі підриватиме зростання російської економіки.

  Попередній матеріал
  Голова Хмельницької ОДА втік від активістів через вікно облради
  Наступний матеріал
  За час АТО загинуло 200 українських бійців, 619 поранено - РНБО
  Теги:
  Loading...