Мусульмани відзначають Різдво під посиленими заходами безпеки

  Цьогоріч Різдво відзначають не тільки традиційно християнські країни, а й мусульманські. Останні - застосовують посилені заходи безпеки.

  Ізраїль уперше за три роки дозволив палестинцям із сектора Гази відсвяткувати Різдво з рідними на Західному березі річки Йордан. Християн у Газі - усього 3 з половиною тисячі. Це - трохи більше двох відсотків населення. Утім, не всі вони можуть поїхати до Святої землі.

  Назіф аль-Фар, християнин із Гази: "Ми прикрасили будинок, поставили ялинку. І збиралися поїхати в гості, але я навіть не подавав заявку на виїзд: моїй дружині ще немає 35 років, а доньці вже виповнилося 16 і вона має палестинський паспорт, тож ми не маємо права в`їхати до Ізраїлю. Будемо святкувати тут".

  Ханаді Місак, мешканець Гази: "Я дуже щасливий. Було б добре, якби всім дозволили поїхати до рідних. Сподіваюся, все пройде мирно".

  Відкриття кордону означає також, що в самій Газі - можна придбати різдвяні прикраси. Торгуватимуть ними і в Йорданії. Там мешкають понад півмільйона християн - це близько шести відсотків населення. За останні два місяці до Йорданії переїхали ще 250 тисяч християн із сусіднього Іраку. Вони тікають через терористичні погрози. На день усіх святих у Багдаді - підірвали церкву. Загинули 52 людей.

  Мухліс Киріакос, священик: "В Іраку святкування обмежиться молитвами та служінням у церквах. Жодних веселощів, жодних вечірок".

  Побоюючись нових нападів, священики в Кіркуку, Мосулі та Басрі навіть скасували Різдвяну месу. Християни цьогоріч не прикрашатимуть своїх будинків. А ось в Індонезії - найбільшій у світі мусульманській країні - Різдво святкуватумуть за усіма традиціями. Хоча християн там менше 9-ти відсотків, але на їхню охорону відрядили 20 тисяч поліцейських. Вони вартуватимуть у церквах та у велелюдних місцях. У місцевих крамницях - торгують різдвяною атрибутикою. В одній навіть встановили велетенську ялинку - з пластикових пляшок.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  США та ЄС закликають владу Білорусі звільнити всіх затриманих демонстрантів
  Наступний матеріал
  У Румунії журналіст на знак протесту стрибнув до зали парламенту з балкону
  Теги: