Мусульманські країни охоплені заворушеннями через антиісламський фільм

  Посольства США та європейських країн терміново посилюють заходи безпеки. Масові протести проти антиісламського фільму поширилися майже на десяток мусульманських країн. Розлючений натовп у Судані штурмував німецьке посольство і намагався увірватися у британську амбасаду. Та більшість протестів відбуваються під диппредставництвами США, де з’явилася скандальна стрічка. За час протестів загинуло щонайменше двоє осіб у Ємені та Лівані, кілька сотень - поранені.

  Антиамериканські гасла - головні серед протестувальників, що вийшли на мітинги у кількох країнах різних континентів. Люди палять прапори західних держав і портрети політиків, збираються на мітинги під посольствами. Мітингувальники у Судані увірвалися у посольство Німеччини, офіси дипломатів розгромили і підпалили. На будівлі вивісили прапор із рядками, що прославляють пророка Мухамеда. Також намагалися вдертися у диппредставництво Британії.

  Протести під амбасадами проводять і в інших мусульманських державах різних континентів. На вулиці вийшли мешканці Афганістану, Банґладеш, Ємену, Іраку, Ірану, Лівану, Малайзії, Пакистану, Тунісу та Сирії. Мусульмани обурені фільмом, який ображає пророка Мухаммеда. Стрічку зняв режисер із Каліфорнії, особу якого встановити не можуть. Уривки з фільму - з’явилися у мережі інтернет.

  Протестувальник: "Із глибоким смутком у наших серцях ми вимагаємо негайно арештувати цього жахливого чоловіка, який зняв той фільм, і добряче його покарати. Інакше - мільйони мусульман вийдуть на вулиці. Якщо не буде такого суду - то громадянам США не знати спокою у жодній країні світу".

  Четверту добу не вщухають демонстрації в Єгипті. Там посольство США загородили бетонною стіною - у п’ятницю там зібралося майже півмільйона осіб. Кордони поліції - не дають ради із навалою протестувальників, які закидали правоохоронців камінням. Натовп розганяють сльозогінним газом. Президент Єгипту засудив антиісламську стрічку, і закликав населення припинити насильство.

  Мохамед Мурсі, президент Єгипту: "У нашій державі ми чітко проголосили, що відкидаємо і засуджуємо убивство невинних людей та напади на посольства і консульські відділи. Наше завдання - захищати дипломатичні корпуси, туристів і усіх іноземців, що є гостями в Єгипті".

  Засудив насильство і Голова всезагального національного конгресу Лівії Мухамед аль-Макриф. Він відвідав посольство США, де у вівторок, 11 вересня, внаслідок протестів проти скандального фільму загинув американський посол та іще три дипломати. Про жертв під час сутичок повідомляють і з Ємену та Лівану. Загалом за тиждень протестів у різних мусульманських державах - поранено кілька сотень осіб.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мохаммеда Алі нагородили медаллю Свободи
  Наступний матеріал
  Регіонал просить МВС перевірити законність збільшення кількості "відкріпників" в округах соратників [відео]
  Теги: