Мубарака відправили на довічне ув`язнення в тюрму Тора [відео]

  Хосні Мубарака - у тяжкому стані шпиталізували до в`язничної лікарні. У колишнього президента стався серцевий напад після оголошення вироку. Сьогодні його засудили до довічного ув`язнення. 84-річному Мубараку стало зле під час перельоту до тюрми. Медичну допомогу йому надавали - на борту гелікоптера.

  Щоб почути вирок суду єгиптяни почали збиратися на площі біля Поліцейської академі ледь не удосвіта. Спокій охороняли понад 7 тисяч поліцейських та військових. Натовпи прихильників і противників диктатора, який керував країною 30 років поспіль - розділили парканом та кількома рядами охоронців. Колишнім чільникам країни закидали корупцію, хабарництво й участь у загибелі мирних протестувальників під час лютневої революції.

  Судовий процес тривав 7 місяців. Зрештою самого Хосні Мубарака та чільника МВС Хабіба аль-Адлі - засудили до довічного ув"язнення. Решту обвинувачених, серед них і двох синів екс-президента - відпустили або дали по кілька років за ґратами.

  Ахмед Рефат, суддя: "Мохамед Хосні аль-Саїд Мубарак засуджений до довічного ув`язнення за його роль у вбивстві протестувальників. Його визнали невинуватим у змові з держслужбовцем з метою отримання хабара".

  Вирок викликав бурхливу реакцію. Незгоду з рішенням судді висловили і захист, і обвинувачення. На думку перших, вирок надто суворий й політизований.  Обвинувачення - наполягає на смертній карі для екс-президента. Рідні загиблих під час революції демонстрантів, які були на суді - зчинили бійку.

  Назовні - люди також не стримують емоцій. Противники Хосні Мубарака - розчаровані.

  Махмуд Саад, втратив сина під час революції: "Вони вбили наших синів на площі Тахрір. Мій син пішов туди просто, щоби висловити свою думку. Його застрелили. Ніхто не може з таким змиритися. У нас є права, і ми будемо захищати права наших дітей".

  Заворушення перекинулися на площу Тахрір. Туди вийшли кілька тисяч людей. Частина - вимагають звільнити Хосні Мубарака. Решта - стратити.

  Обурення вироком висловлюють і місцеві політики. Ісламістський рух "брати-мусульмани" вимагає перегляду справи Мубарака. На думку лідерів руху, прокурор недбало поставився до обов`язку зібрати докази провини. Саме цим - пояснюють звільнення більшості підсудних.  Хосні Мубарак пішов у відставку торік у лютому внаслідок масових протестів. Тоді під час демонстрацій в столиці загинули близько восьмисот п`ятдесяти людей.

  Попередній матеріал
  Герега виконуватиме обов`язки Черновецького?
  Наступний матеріал
  Ірландці підтримали фінансовий пакт ЄС
  Теги: