Можливість втечі за кордон обговорює Каддафі з опозицією

  Можливість втечі за кордон обговорює Муамар Каддафі з опозицією. Принаймні про це повідомляє міжарабська газета "Аш-Шарк аль-Аусат" без посилан на жодні джерела. Це саме видання із редакцією в Лондоні пише, що лівійські літаки, які атакують опозицію, пілотуються екіпажами із Сирії, Алжиру, України, Сербії та Румунії. Лівійські військові начебто були змушені вдатися до послуг закордонних пілотів, бо місцеві масово відмовляються стріляти по повстанцях. Водночас сам Каддафі запевняє, що в країні все нормальні і бої точаться із невеликими загонами Аль-Каїди.

  Тривають бої у містах, які утримують повстанці. Найзапекліші ідуть поблизу східного Рас-Лануфа. У МісурАті повстанцям удалося відбити війська Муаммара Каддафі. А от Бін-Джавад - наразі належить провладним силам. Під час штурму цього міста урядові війська застосували танки та артилерію. До шпиталів надходить велика кількість поранених. Мешканці Місурати повідомляють - війська Каддафі обстрілюють мирне населення, будинки, лікарні та мечеті. Така ж ситуація - і в Ез-Завії.

  Організація Об`єднаних Націй закликала Каддафі припинити непропорційне застосування сили. ООН - надіслала до країни свого представника. Він має розібратися в гуманітарних наслідках збройних сутичок. Водночас Африканський союз - направляє до Лівії власну комісію - щоби та спростувала повідомлення світових ЗМІ про проблеми в країні. Муаммар Каддафі - наполягає, що в країні все стабільно, а журналісти - говорять неправду.

  Каддафі: "У цих озброєних терористів у Бенґазі, серед яких є члени Аль-Каїди, немає чітких політичних вимог. Усе, що нам потрібно - позбутися цих збройних банд. Немає нічого такого, що б ускладнювало ситуацію та створювало проблеми. Усе нормально".

  За повідомленням британської газети Індепендент, Барак Обама - закликав Саудівську Аравію надати зброю повстанцям. Європа ж - намагається налагодити з ними дипломатичні стосунки. Велика Британія - намагалася відправити до Бенґазі групу спецпризначенців. Повстанці взяли їх у полон, утім, сьогодні - відпустили. Євросоюз - відправив до країни першу офіційну міжнародну місію. Її завдання - оцінити ситуацію та сприяти евакуації іноземних громадян. За оцінками ООН, за останні три тижні в Лівії загинули близько тисячі людей. За іншими даними - до 6 тисяч. Близько 200 тисяч осіб, переважно іноземних працівників, виїхали з країни.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Одного з "тризубівців" відпустили з СІЗО під підписку про невиїзд
  Наступний матеріал
  Глава Пентагону прибув до Афганістану
  Теги: