5.ua

Москва перейшла до прямих погроз Україні, а Захід все ще закликає миру

  Паралельно зі взаємними звинуваченнями – обидві сторони стягують до українських кордонів війська. Тривають суперечки щодо санкцій порти Москви. До антиросійської риторики приєднався навіть Ізраїль. Міністр закордонних справ Авігдор Ліберман заявив: російська пропаганда бреше, а усі звинувачення в антисемітизмі в Україні – безпідставні. Утім, втручатися Ізраїль не поспішає. Ліберман вважає: нехай розбираються головні гравці – Україна, Росія та Штати.

  Одним із основних пунктів Женевської домовленості було складання зброї, однак не армією, а незаконними угрупованнями. Тому антитерористична операція, на думку Сполучених Штатів, угоду цю аж ніяк не порушує.

  Речниця Держдепу Джен Псакі назвала дії українського уряду "легітимною відповіддю влади на незаконне збройне захоплення адмінбудівель у кількох містах Східної України". Весь цей час, на думку речниці, українці показали "неймовірну стриманість у своїх діях" і йшли на зустріч під час переговорів, що мали посприяти розв’язанню конфліктів.

  Американці винуватять у розпалюванні конфлікту Москву, і погрожують черговими санкціями уже не проти окремих фірм чи осіб, а цілих галузей російської економіки.

  "Ми підготувалися до застосування додаткових санкцій, втім сподіваємося, що Росія змінить курс і піде на врегулювання конфлікту. Поки що таких кроків немає, відтак нові санкції – це питання кількох днів, а не тижнів" – повідомив Барак Обама, і запевнив: "Сполучені Штати дотримають слова – Москва матиме серйозні наслідки своїх дій".

  Перш ніж запроваджувати санкції, Вашингтон, однак, хоче заручитися підтримкою решти союзників. Про складність цього процесу і необхідність перемов говорить і Євросоюз.

  Речник Кетрін Ештон Майкл Манн окреслив ситуацію так: "Щодо санкцій – триває підготовка до потенційної третьої стадії. Але ми мусимо узгодити її з усіма країнами Євросоюзу, тож поки що це – лише сценарій".

  Дипломати Євросоюзу закликають до розсудливості і неквапливості. Навіть найрішучіші противники російської агресії щодо санкцій висловлюються обережно і продовжують закликати Кремль до миру, діалогу і порозуміння.

  Воювати з Росією економічно ані ЄС, ані США поки що не мають наміру. А от війська до її кордонів стягують. На додачу до кораблів НАТО та американських парашутистів, що цього тижня з'явилися на сході Європи, Франція відряджає до місії НАТО в Балтійському морі додаткові 4 винищувачі, а Німеччина припиняє експорт продукції військового призначення до Росії.

  Москва усім цим обурена і офіційно оголосила про початок навчань біля східних кордонів України. Хоча ще напередодні стверджувала – це лише підготовка до військового параду.

  Офіційна позиція Москви незмінна – на сході України діє "місцева самооборона" (така ж як у Криму), російських громадян – а тим більше військових – серед них немає. Будь-які військові дії проти так званих "активістів" Кремль розцінює, як "злочин". Західні ж держави Кремль закликає не втручатися до внутрішніх справ України. А щодо санкцій, то сьогодні Володимир Путін заявив – вони хоча і шкодять російській економіці, але "не дуже сильно".

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Міноборони: Військові не застосують зброю проти мирного населення
  Наступний матеріал
  Харківська облрада захотіла децентралізації і офіційного статусу для російської мови