Москва оговтується після теракту

  Москва оговтується після теракту. Президент Медведєв вимагає, щоби покарані за вибух в московському аеропорту були не лише терористи, але й посадовці, відповідальні за безпеку на транспорту. Прем`єр Медведєв пообіцяв родичам жертв по три мільйони рублів, що в гривнях - близько 750 тисяч. Постраждалим мають дати майже по 2 мільйони. Ще по мільйон двісті тисяч - легко пораненим. Цілий день триває процес розпізнання. Ідентифіковані, за останньою інформацією, 30 із 35 загиблих у "Домодєдові".

  Усі аеропорти та вокзали Російської Федерації, а не лише Москви - ретельно перевірять, і розпочнуть негайно. Про це заявляють у Генеральній прокуратурі. Хто саме схибив із безпекою - думки розділилися. Президент Медведєв наполягає, що керівництво "Домодєдова" недостатньо попрацювало над захистом пасажирів. Дирекція летовища - не згодна зі звинуваченнями. Каже - захист пасажирів здійснюється у закритих зонах. А за відкриті для доступу термінали повинне відповідати Міністерство внутрішніх справ. Хто б не був винен - віднині контроль у аеропортах буде значно суворішим. Наймовірніше - рамки і металошукачі стоятимуть уже на вході у комплекс аеропорту. І їх не омине ніхто. Поки ж - пасажирів "Домодєдова" вручну обшукує міліція. Аеропорт працює у звичному режимі.

  Олена Галанова, прес-секретар аеропорту "Домодєдово": "Со вчерашнего вечера работает в нормальном режиме. Все прилеты и отлеты соответствуют расписанию. Никаких задержек в связи с терактом - не было".

  До місця трагедії мешканці Москви приносять букети квітів. Опізнання загиблих - триває. Окрім росіян, жертвами вибуху стали громадяни інших держав. Загинула і українка, 29-річна одеситка Ганна Машутіна-Яблонська, драматург і кіносценаристка. У Москві вона мала отримати премію за свій сценарій. Іноземці є і серед поранених унаслідок вибуху. Їх - 11 з більш як сотні шпиталізованих людей. Зокрема, відома у Словаччині акторка Сюзанна Фіалова. Вона і ще кілька десятків осіб - у тяжкому стані.

  Сергій Сапелкін, хірург: "Это нельзя назвать "привычной работой", для всех нас - это большая драма. У терроризма нет оправданий. Нет слов".

  Російські президент та прем`єр відвідали поранених у лікарнях. Володимир Путін пообіцяв знайти і покарати винних у теракті. Утім, населення Російської федерації - уже не вірить цим обіцянкам. Так само, як і запевненням, що подібне - не повториться. Адже потужні теракти у Москві - дедалі частіші, і оборонити від них населення - влада не в змозі. Попередній кривавий теракт на транспорті стався торік, 29-го березня. Дві терористки-смертниці підірвали себе на станціях метро Лубянка та Парк культури. Хронологія терактів у Росії за останні десятиріччя, і подробиці вибуху у Домодєдові - на перших шпальтах іноземної преси. Експерти наголошують: причина кривавих терактів - багаторічний конфлікт на Північному Кавказі, розв`язаний Кремлем. Трагедія у "Домодєдові" також може завдати іще більшого удару по міжнародному іміджу Росії, і поставити під загрозу проведення спортивних подій: Зимову Олімпіаду 2014-го і Чемпіонат із футболу, 2018-го року.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Стентування, а не шунтування зробили лікарі Колеснікову
  Наступний матеріал
  У Одесі згадують загиблу в Москві українську письменницю Яблонську [відео]
  Теги: