Мосаві протести угорців у Словаччині (РОЗШИРЕНО)

  Новий словацький закон про мову - спричинив масові протести серед місцевих угорців. Закон зобов`язує використовувати в державних установах лише словацьку. Інакше - суворий штраф. Півмільйонна угорська громада у Словаччині обурена. Критикують нововведення і в Угорщині. Десятки людей приїхали звідти, щоби приєднатися до протестів.

  Лише словацька мова у державних установах, інакше штраф до п`яти тисяч євро. Такі суворі, на думку угорської меншини, нововведення запровадили у Словаччині. У містечку Дунайська Стреда зібралися більше дванадцяти тисяч словацьких угорців. У руках протестувальників - прапори Угорщини та плакати із назвами рідних міст. Люди твердять - їхні права порушують.

  Єва Ковач, вихователька у дитсадку: "Угорці, які мешкають у Словаччині, вважають, що їхні діти вчитимуться краще саме у словацьких школах. Зі свого досвіду роботи у дитячих садках я можу сказати, що дітям краще вивчати перші пісні та вірші саме рідною мовою. Вони тоді більшого досягнуть і в навчанні, і в дорослому житті".

  У Братиславі заперечують: Словаччина поважає права меншин, утім саме словацька є державною мовою у країні. Проте ще у червні - один із євродепутатів звинуватив словаків у дискримінації. Майкл Галь тоді заявив: закони Словаччини утискають меншини, які спілкуються  іноземними мовами.

  Петер Пазмани, регіональний лідер угорської партії у Словаччині: "Нас змушують вірити, що наші права не порушують, адже ми країна Євросоюзу, а членство у ньому автоматично гарантує захист. Водночас - трапляються речі, які свідчать, що Братислава далека від дотримання прав людини. Приміром, випадок, коли угорського президента не пустили до Словаччини".

  Інцидент із президентом Угорщини стався у серпні. Братислава не дозволила в`їзд Ласло Шойому. Він прямував на відкриття пам`ятника Святому Стефану, першому королю Угорщини. Братислава назвала візит провокацією. Хоч якось налагодити зіпсовані відносини країни спробують наступного тижня - під час зустрічі прем`єр-міністрів в Угорщині.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  ООН: Опіуму в Афганістані стали робити менше
  Наступний матеріал
  Мати Джексона не хоче платити за похорон сина
  Теги: