Морози дошкуляють майже всім країнам Європи

  Окрім Румунії морози дошкуляють майже всім країнам Європи. Від аномальних холодів - загинули вже 360 людей. Вкрай холодно у Франції, Німеччині та Італії. На Балканах - у Сербії та Боснії - запровадили надзвичайний стан. Синоптики попереджають: потепління найближчим часом чекати не слід.
  Європейська зима цьогоріч виявилася надзвичайно суворою. До хуртовин та майже двадцятиградусних морозів у центральних країнах регіону не звикли. Тож нинішній сезон приніс чимало випробувань. Перебої з електрикою та роботою громадського транспорту, скасовані рейси на летовищах та хаос на автошляхах останніми тижнями стали для європейців вже звичною справою. Наприклад, біля німецького Франкфурта - десятикілометрова пробка виникла лише через те, що серед ночі у аварію там потрапила вантажівка. З машини на асфальт випали пакунки з кислою капустою. Улюблений баварський делікатес - одразу примерз до дорожнього покриття, і рухатися автобаном стало практично неможливо аж допоки комунальники не зібрали рештки вантажу.

  Не кращі справи - і з річковим транспортом. Водні магістралі, зазвичай прохідні навіть узимку - зараз покриті кригою. Замерзла німецька Ельба, під льодом опинилися - паризький канал Сен-Мартен та Женевське озеро. Втім, охочих спостерігати  за незвичними краєвидами - небагато. Більшість європейців  за можливості - намагаються залишатися удома. А на потепління чекають - із нетерпінням. 

  Француз: "Дуже, дуже холодно! ніс і вуха - аж болять від морозу.Обов`язково треба носити шапку і взагалі вбиратися якнайтепліше".

  У східній Європі - ще холодніше. Сербія, Хорватія, Боснія, Румунія у полоні снігів та морозів. У Польщі - температура повітря вдень не піднімається вище мінус двадцяти за цельсієм. Уночі - тридцятиградусні морози. Школи та чимало офіційних установ закриті. Рух на автошляхах - сповільнений. А для  безхатченків організовують спеціальні притулки, щоби не допустити нових смертей від переохолодження.

  Януш, співробітник притулку для бездомних: "У нашому притулку може розміститися до двох сотень людей - і місць зазвичай вистачало. Але не зараз. Наприклад, минулої ночі - тут ночували 215 людей. Розмістити усіх було складно, але ж ми не можемо просто вигнати  когось на мороз. Декому довелося спати на стільцях".

  Причиною надзвичайних холодів - метеорологи називають збій у сезонних змінах тиску над Арктикою. Саме через це до Європи потрапляє сухе та холодне арктичне повітря. Синоптики попереджають: морози протримаються ще щонайменше два-три тижні.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Не їздити найближчим часом до Румунії закликає українців МЗС
  Наступний матеріал
  Масштабні повені на півдні та у центральній частині Перу
  Теги: