Монті пообіцяв італійцям жорсткі заходи економії

  Новий уряд Італії почав формувати щойно призначений прем`єр - Маріо Монті. Призначення міністрів може тривати від кількох годин до кількох днів. Новостворений Кабмін має подолати боргову кризу в Італії. Монті уже пообіцяв жорсткі заходи економії.

  Італія переможе кризу спільними зусиллями. Такою була перша заява Маріо Монті на посаді прем`єр-міністра Італії. Президент країни Джорджіо Наполітано вручив мандат на формування нового уряду - економістові та колишньому єврокомісару з економічної політики.

  Маріо Монті, прем`єр-міністр Італії: "Дякую президенту за те, що довірив мені сформувати новий уряд. Я виконаю це завдання із великим відчуттям віповідальності. Італія - мусить подолати економічні негеразди і стати сильною, а не слабкою ланкою Євросоюзу. Адже ми допомагали створити ЄС і повинні відігравати в його розвитку провідну роль".

  Щоби вивести країну з економічної кризи, уряд Монті - вдасться до заходів жорсткої економії. Серед них -підвищення акцизних зборів на паливо, збільшення пенсійного віку для жінок і комплекс заходів для боротьби з несплатою податків. Попри ці непопулярні кроки, італійці - вітають призначення нового прем`єра.

  Маріелла, мешканка Рима: "Монті - дуже здібна людина, так всі вважають. Гадаю, він зможе витягнути нашу країну з економічної прірви, у яку ми усі поступово зриваємось".

  Лучано, мешканець Рима: "Чи буде Монті гарним прем`єром, чи поганим - невідомо. Висновки робити ще зарано. Але важливо, що ми нарешті здихалися Берлусконі".

  Попередник Монті - Сильвіо Берлусконі - відігравав провідну роль у італійській політиці 17 років поспіль. Прем`єром його обирали - три рази. Зокрема, головою уряду він був останні три з половиною роки.  У суботу ввечері Берлусконі вимушений був піти у відставку через економічну кризу в країні. Втім, здаватися екс-прем`єр не збирається і вже пообіцяв продовжити політичну кар`єру.

  Сильвіо Берлусконі, екс-прем`єр-міністр Італії: "Тим, хто радів, що я пішов з політичної сцени, хочу сказати: відтепер я подвою свої зусилля у парламенті та інших державних структурах, щоби дати Італії новий імпульс. Я не чекаю вдячності за це, але не здамся. Боротимусь за реформи, за модернізацію судової та податкової системи країни, виступатиму проти корпоративних інтересів, які перешкоджають реалізувати наш потужний потенціал".

  Уряд Монті - аналітики називають технічним. Втім, якщо новій владі вдасться запровадити у життя усі заплановані реформи - бюджет Італії стане збалансованим вже до 2014 року.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  На перемови з владою погодилися колумбійські студенти
  Наступний матеріал
  Секрет вічної молодості вигадали у Голівуді
  Теги: