asiarussia.ru

Монголи обурені тим, як Путін прийняв їхнього президента на параді в Москві

  На думку місцевих ЗМІ і блогерів, Путін аж занадто увивався довкола чільника Китаю, відсунувши решту запрошених на другий план.

  Монгольські медіа, блогери та користувачі соцмереж досі активно коментують парад Перемоги на Красній площі в Москві, де вперше у новітній час маршем пройшли війська Монголії, передає Asiarussia.

  9 травня на Красній площі в Москві пройшов парад Перемоги. У ньому взяли участь понад 16,5 тисяч військових, близько 200 одиниць бойової техніки, а також 143 літаки і вертольоти. У параді брали участь російські військові всіх родів військ Збройних сил, а також парадні військові розрахунки країн далекого і ближнього зарубіжжя.

  Парадний розрахунок Державного варти Збройних сил Монголії, очолюваний полковником Лоовин Батболдом, йшов відразу за індійськими солдатами, під пісню "Выходила на берег Катюша". Відразу за ними йшов парадний розрахунок із Сербії, а за ними – військові Китаю, які представили одразу три роди військ.

  Із парадною частиною було усе гаразд, однак багато монголів обурилися тим, що президент Монголії, Цахіагійн Елбегдорж, на параді Перемоги на Красній площі був "на другому плані", тоді як президент Росії всюди був поруч з лідером Китаю.

  Путін і Сі Цзіньпін з дружиною стояли на "першому плані", коли лідери країн, які приїхали на парад, покладали вінок до могили Невідомого солдата. Президента Монголії Елбегдоржа на офіційному відео було ледве видно за їхніми спинами.

  На оприлюднених кадрах президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, Володимир Путін і голова КНР Сі Цзіньпін йшли попереду, а чільника Монголії було ледве видно з-за лівого плеча президента Росії.

  Під час церемонії покладання квітів Назарбаєв і Цзіньпін ні на крок не відходили від Путіна. Президент Монголії Елбегдорж зі своїм букетом гвоздик в руках виглядав по-справжньому засмученим, передає Asiarussia.

  Монгольський сайт time.mn обурюється ще одним протокольним моментом: "Коли монгольські солдати в кадрі марширували по Червоній площі, російські телевізійники не показали президента Монголії. А лідери інших держав були показані, коли їх солдати йшли на параді. Це означає, що росіяни до цих пір не поважають монголів і зневажають допомогу Монголії під час війни. Зараз це стало предметом активного обговорення в соцмережах".

  Один з монгольських користувачів написав на своєму мікроблозі: "Цей парад показав нам, хто насправді справжні друзі Росії. Видно, це не ми. А Китай і Казахстан. Так треба розуміти".

  Президент Монголії зрештою виклав у мережу власне відео, змонтоване таким чином, що обговорювані монгольськими користувачами "незручні моменти" якось не кидалися в очі. У ньому представлена саме "монгольська частина" параду в Москві і вигідно (для Монголії) відрізняється від трансляції параду Перемоги і офіційних заходів, представлених державними телеканалами Росії.

  Попередній матеріал
  ГПУ: Громадянину Росії загрожує 15 років ув'язнення за участь у "ЛНР"
  Наступний матеріал
  Саміт НАТО триває у ці хвилини у турецькій Анталії

  Кім Чен Ин розстріляв міністра оборони за сон на параді – ЗМІ

  Прокуратура РФ перевіряє, чому учасники путінського параду повикидали портрети ветеранів

  Україна очікує на сувору реакцію світу щодо проведення бойовиками військового параду - Порошенко

  Путінський парад зруйнував бруківку у центрі Москви – влада готується до ремонту