Молочарям ЄС виділять 280.000.000 євро (репортаж)

  280 мільйонів євро погодилася виділити молочній галузі ЄС єврокомісар з аграрної політики Маріанн Фішер Боел. Її рішення іще мають схвалити інші єврокомісари, а також міністри фінансів країн Євросоюзу. Якщо їхнє рішення буде позитивним, і кошти молочарям виділять, то з бюджету ЄС на наступний рік жодна інша галузь сільського господарства допомоги не отримає. Ресурсів на це просто не вистачить, попередила Фішер Боел. Згоду на дотації молочарям головний аграрій ЄС дала у Люксембурзі. Там збиралися глави сільськогосподарських відомств. Їхнє засідання не минулося без акцій протесту фермерів.

  Допомога у кількасот мільйонів євро, а також заміна квот - на спеціальну систему регулювання цін - ось дві головні теми обговорення у Люксембурзі. Сюди з`їхалися глави сільськогосподарських відомств усіх 27-ми країн-членів ЄС. Але найбільша відповідальність лягає на 20-х з них. Це так звана "молочна двадцятка", на долю їхніх держав припадає 75 відсотків виробництва молочної продукції. Саме представники цієї двадцятки закликали виділити з бюджету ЄС кошти на порятунок галузі. І їх почули.

  Наполягти на виконанні обіцянок до Люксембурга з`їхалися і фермери. Під будівлею засідань молочарі розпочали акцію протесту. Для наочності своїх вимог намалювали плакати, де вказали міністрам, що один літр кока-коли коштує стільки ж, скільки 5 літрів молока. А затрат на виробництво потребує набагато менше. Так, середня закупівельна ціна на молоко становить 33 центи. Щоби молочне господарство стало рентабельним, ціна має бути збільшена щонайменше у півтора раза, кажуть молочні експерти.

  Страйки через молочну кризу спалахнули в Євросоюзі іще 10-го вересня. Фермери виливали молоко на землю і безкоштовно роздавали його людям, вказуючи на збитковість галузі. Поступово акції непокори охопили більшість держав Євросоюзу.

  Першу дискусію  з проблем молочної галузі єврочиновники провели 5-го жовтня у Брюсселі, далі зібралися на обговорення у Відні. Утім, реальних результатів ці зустрічі не мали.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Іспанії перекинувся автобус із школярами - є загиблі
  Наступний матеріал
  Вулиці столиці прибиратимуть сучасними пилососами
  Теги: