Младич у суді так і не заявив чи вважає себе винним

  Ратко Младича, якого судять в Гаазі за військові злочини - вивели із залу суду. Під час оголошення звинувачення він перебивав суддю. Це розцінили - як неповагу до суду. Один із найрезонансніших судів зі справ колишньої Югославії - триває другий день. Младичу інкримінують геноцид, злочини проти людства та порушення правил ведення війни.

  У Гаазі - судять Ратко Младича. Міжнародний трибунал зі справ колишньої Югославії - звинувачує генерала у воєнних злочинах та геноциді. Сьогодні - відбулося друге засідання суду. На ньому Младич - мав визнати чи заперечити свою провину. Утім, обвинувачений - відмовився робити будь-які заяви. Тож у протоколі, за процедурою, записали, що Младич не визнає своєї провини. Бойкотувати слухання він пообіцяв іще вчора. Вимагає - нових адвокатів.

  Нерма Єлачич, речник Міжнародного трибуналу зі справ колишньої Югославії: "Кілька днів тому Младич подав список адвокатів, яких він хотів би бачити своїми захисниками. Судова канцелярія - організовує для нього зустрічі з цими людьми, щоби підсудний - міг обрати того, хто найкраще захищатиме його інтереси".

  Сам Младич у суді - так і не заявив про те, чи вважає себе винним. Одним із ключових пунктів звинувачення є роль Младича у геноциді понад 8 тисяч боснійських мусульман у Сребрениці. Представники організації "Матері Сребрениці" - сьогодні були присутні на засіданні.

  Муніра Субасич, голова організації "Матері Сребрениці": "Я сподіваюся, що він шкодує про те, що зробив, і його совість прокинеться хоча б через 16 років".  

  У боснійському Сараєві - сотні людей зібралися на центральній площі, щоби спостерігати за перебігом засідання. Серед них - родичі загиблих у Сребрениці та ті, хто вижив у полоні та концентраційних таборах. Усі вони - сподіваються на справедливе покарання.

  Фікрет Алич, колишній в`язень концентраційного табору: "Сьогодні я - щасливий. Нарешті почалися суди над військовими злочинцями. Ніхто з тих, хто був  у ті часи в Боснії, не може сказати, що вони - невинні. Усі ці генерали - мають бути покарані".

  Утім, на батьківщині Ратко Младич - радше національний герой. Після його арешту - понад 10 тисяч людей у Сербії вийшли на демонстрацію на підтримку генерала. Вони вважають - Младич захищав свою країну. Генерал переховувався від правосуддя 16 років. Заарештували його - 26 травня. Затримання та екстрадиція Ратко Младича до Гаазького трибуналу - були однією з умов вступу Сербії до Євросоюзу.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Унікальну реконструкцію буддистського храму завершили у Камбоджі
  Наступний матеріал
  У Японії рекордно зросла кількість розлучень
  Теги: