Міжнародний трибунал визнав винними трьох хорватських генералів

  Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії - визнав хорватського генерала Анте Готовіну винним у вбивствах сербів під час війни в Хорватії в 1995-му році. Його засудили до 24 років позбавлення волі. Окрім нього, винними у військових злочинах визнали ще двох генералів.

  У Гаазі завершився суд над трьома хорватськими генералами. Анте Готовіну, Младена Маркача та Івана Чермака - звинуватили у численних військових злочинах проти сербів під час військової операції "Буревій". Хорвати вважають генералів героями, які повернули їм законні території. Сотні людей зібралися в Загребі в очікуванні вироку, щоби висловити колишнім військовим лідерам свою підтримку. Переважно - це ветерани війни 95-го року.

  Клаудіо Савич, президент асоціації ветеранів війни в Задарі: "Я знаю генерала Готовіну як людину та як професіонала, і вважаю, що його не повинні були судити. Якщо суд справедливий і бере до уваги докази, єдине, що він може зробити - відпустити".

  Адвокати генералів не відкидають того, що злочини проти сербів - скоювалися. Утім, вони запевняють - провина лежить на простих хорватах, які мстилися сербам за колишнє виселення. Тож захисники - планують судитися далі.

  Нерма Єлачич, речник трибуналу: "Обидві сторони мають право подати апеляцію. Цей трибунал - лише перша інстанція, у якій розглядаються звинувачення".

  Конфлікт, який у Хорватії називають Вітчизняною війною, розпочався після проголошення республікою незалежності від Югославії. Він супроводжувався взаємними етнічними чистками сербського та хорватського населення. Під час війни, за різними оцінками, загинули від 20 до 26 тисяч людей, п`ята частина населення країни - стали біженцями. Майже всі серби - виїхали з Хорватії. Завершилася війна - в 1995 році.

  Попередній матеріал
  Присяжнюк заперечує тиск на Kyiv Post
  Наступний матеріал
  Масштабна лісова пожежа у Китаї
  Теги: